"Сім'я" взяла "Нафтогаз" під свій контроль - ЗМІ

Після зміни складу наглядової ради НАК "Нафтогаз України" посилився вплив на компанію людей з оточення сім'ї президента.

Про це пише видання "Комерсант-Україна".

"Після зміни складу наглядової ради НАК "Нафтогаз України" тепер половина його представників - чиновники, лояльні міністру енергетики та вугільної промисловості Едуарду Ставицькому", - зазначає видання.

У той же час в міністерстві стверджують, що головним завданням нової наглядової ради стане поліпшення фінансового становища монополії і підготовка до майбутньої реструктуризації.

Як відомо, вчора Кабмін опублікував розпорядження N615-р від 1 серпня, яким змінив склад наглядової ради НАК "Нафтогаз України". Новим головою наглядової ради призначений заступник міністра енергетики та вугільної промисловості, керівник апарату міністерства Андрій Бондаренко.

До наглядової ради також увійшли Олександр Щукін і Олег Миргородський, які працюють зі Ставицьким і заступник міністра екології та природних ресурсів Олександр Сушко.

Членами ради також стали заступник міністра доходів і зборів Андрій Ігнатов, Олександр Атрощенко і Олексій Перевезенцев з Мінекономрозвитку, заступник міністра Мінрегіонбуду Андрій Бєлоусов та Олена Ференс з Мін'юсту.

"Зі складу наглядової ради виведені 11 людей, більшість з яких були призначені за ініціативою глави адміністрації президента Сергія Льовочкіна і Юрія Бойка під час перебування останнього головою Міненерго", - пише видання.

Глава правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик з цього приводу зазначив: "Едуард Ставицький, Олександр Клименко та Юрій Колобов сьогодні представляють одну команду. Всі вони дружні синові президента Олександру Януковичу і першому віце-прем'єру Сергію Арбузову і тому, швидше за все, будуть діяти спільно, координуючи свою позицію".

На його думку, це і було головною причиною зміни існуючого наглядової ради.

Як відомо, "Нафтогаз" перебуває в складному фінансовому становищі. Станом на 10 серпня цього року комунальні підприємства заборгували "Нафтогазу" понад 17,4 мільярда гривень.

В той же час сам "Нафтогаз" постійно позичає кошти на закупівлю російського газу. Так, тільки за червень-серпень "Нафтогаз" позичив в "Укргазбанку" 3,49 мільярда гривень.

Як повідомлялось, у другому кварталі 2013 року "Нафтогаз" збільшив чистий збиток порівняно з аналогічним періодом 2012 року в 2,25 разу - до 10 мільярдів гривень із 4,45 мільярда гривень.

"Реальна економіка" детально описала боргові проблеми "Нафтогазу".

Відомо також, що програмою економічних реформ президента передбачено до кінця 2014 року реструктуризацію НАК "Нафтогаз України".Коментарі

Додати коментар


патриот

когда они нажрутся кровососы!!!!

ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.