Польща успішно видобуває сланцевий газ

Компанія Lane Energy Poland, підконтрольна ConocoPhilips, видобуває близько 8 тисяч кубометрів газу на добу на тестовій свердловині на півночі країни, поблизу містечка Лемборк.

Про це пише "Капітал".

Як заявив в інтерв'ю газеті Rzeczpospolita заступник міністра екології та головний геолог Польщі Петро Возняк, видобуток ведеться безупинно з 21 липня поточного року.

"Це гарні новини для Польщі, а також для Європи", - вважає Возняк.

За його словами, видобуток ведеться на глибині 3 тисячі метрів і не створює загрози для навколишнього середовища.

Погляди держав ЄС про безпеку видобутку газу зі сланців, яка здійснюється за технологією гідророзриву пластів, розділилися. Франція і Болгарія повністю відмовилися від використання гідроразривов.

Польща ж активно розподіляє ліцензії на геологорозвідку між місцевими та іноземними компаніями, які з червня 2010 року вже пробурили 48 пошукових свердловин по всій країні. У цілому спроби екстрагувати сланцевий метан ведуться в пробному режимі вже в дванадцяти європейських країнах.

Повідомлення про початок видобутку сланцевого газу в Польщі дали аналітикам привід передбачити позбавлення Варшави від газової залежності від Росії в найближчому майбутньому.

Як відзначають геологи, з усіх європейських країн Польща, можливо, володіє найбільшими запасами цього газу, однак деякі міжнародні енергетичні компанії вже покинули країну після невдалих перших проб.

За даними Польського геологічного інституту, запаси сланцевого газу в Польщі становлять від 346 мільярдів до 768 мільярдів кубічних метрів, цього обсягу достатньо для 35-65 років споживання. Глибина їх залягання достатньо велика - в середньому близько чотирьох кілометрів, проти приблизно 1,5 кілометри в США.

Як повідомлялось, у Польщі почали розробку найбільшого в країні родовища нафти і природного газу ЛМГ - Любятув, Мендзихуд і Гротув.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:49

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.