Опалювальний сезон "під загрозою" через борги - "Нафтогаз"

Закупівля російського газу для успішного проходження опалювального сезону знаходиться під загрозою у зв'язку зі зростаючою заборгованістю підприємств теплокомуненерго, яка складає на сьогодні 17,5 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба головного імпортера газу до України - компанії "Нафтогаз-Україна".

В компанії зазначають, що вживають "всіх можливих заходів для здійснення надійного та безперебійного забезпечення природним газом всіх категорій споживачів у період проведення опалювального сезону 2013-2014 років".

Для цього було проведено відповідні переговори з "Газпромом" для закачування відповідних обсягів природного газу в українські підземні сховища.

В той же час, в компанії наголошують, що проблеми з оплатою за спожитий газ теплокомуненерго (ТКЕ) не дозволяють здійснювати закупівлю російського газу.

Найгірша ситуація на сьогодні, як відзначають в "Нафтогазі", в Донецькій області (борг - 2,7 мільярда гривень), Дніпропетровській (борг - 2,5 мільярда гривень), Харківській (борг – 2,2 мільярда гривень) та Києві (борг – 2,2 мільярда гривень).

В "Нафтогазі" також зазначають, що затверджений урядом граничний обсяг природного газу для ТКЕ і ТЕЦ на 2013 рік для виробництва теплової енергії в 6,3 мільярда кубометрів швидко вичерпується.

Так, впродовж 7 місяців 2013 року підприємства ТКЕ вже фактично спожили 4,7 мільярда кубометрів природного газу.

"Якщо підприємства теплоенергетики не зменшать споживання природного газу, наявні ресурси газу будуть вичерпані вже в листопаді 2013 року. Це ставить під загрозу стабільне проходження опалювального сезону 2013-2014 років", - зазначили в "Нафтогазі".

В зв'язку з цим компанія звертається до Мінрегіонбуду, представників регіональної виконавчої влади та керівників ТКЕ з вимогою вжити всіх заходів для погашення існуючої заборгованості до початку опалювального періоду.

Раніше повідомлялось, що уряд зобов'язав місцеві органи влади "забезпечити дотримання граничних обсягів споживання природного газу суб'єктами господарювання, що виробляють теплову енергію для населення".

Також уряд доручив НАК "Нафтогаз України" негайно обмежити постачання газу до технологічного мінімуму підприємствам теплової енергетики, які мають заборгованості за спожитий газ.

Раніше повідомлялось також, що уряд змінив членів наглядової ради "Нафтогазу" майже в повному складі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.