Законодавці пропонують ввести 15% збір на операції з офшорами

Парламентська опозиція запропонувала ввести в 2014 році 15% збір з операцій українських компаній з офшорами для покриття дефіциту Пенсійного фонду.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Список офшорів за ідеєю депутатів повинен визначити уряд за запропонованим переліком критеріїв, однак за Кіпром такий статус повинен бути закріплений законом, пише видання.

За задумом депутатів, до критеріїв, на підставі яких уряду формуватиме список офшорних територій, слід віднести: нульовий рівень оподаткування; обмежений доступ до податкової інформації; наявність особливих режимів чи пільг для нерезидентів.

Наявність хоча б одного з цих критеріїв повинна стати підставою для потрапляння в список офшорів.

Депутати впевнені, що тільки операції з Кіпром могли б дати держбюджету 60 мільярдів гривень.

Крім того, депутати запропонували переглянути принцип розрахунку прибутку при операціях з офшорами. Відповідно до Податкового кодексу, до валових витрат не включаються витрати на придбання у резидента офшорної території послуг з реклами, консалтингу і маркетингу.

Тепер же запропоновано не включати витрати на консультаційні, бухгалтерські, юридичні, брокерські та аудиторські послуги. Таким чином, вважають депутати, сума операції з офшором буде зменшена з 85 % до 50 %.

Як пише видання, ця ідея не нова, адже ще в кінці 2011 року віце-прем'єр Сергій Тігіпко пропонував ввести 15% збір з терміном дії п'ять років. Тоді обсяг додаткових надходжень оцінювали в 1 мільярд гривень, але законопроект навіть не розглянули в уряді.

Експерти відзначили виданню, що ініціативи законодавців недосконалі, оскільки критерії настільки розмиті, що офшором можна визнати навіть США.

А депутати в свою чергу вважають, що проблему вирішить введення контролю над трансферним ціноутворенням.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.