Ціни на пальне зростуть через Сирію

Загроза війни в Сирії призведе до подорожчання бензину в Україні, стверджують експерти.

Про це пишуть "Вєсті".

Як зазначає видання, лише заяви про можливий удар союзних військ Великобританії і США по мусульманській країні, призвели до піврічного рекорду ціни на нафту – 120 доларів за барель.

Причиною такого росту цін є побоювання, що початок бойових дій може спровокувати зрив поставок нафти з нафтових родовищ Північного Іраку, які проходять через Сирію.

Також у військовий конфлікт може бути втягнений Іран, який неодноразово погрожував блокувати Ормузьку протоку, через яку на світовий ринок надходить 20% споживаної нафти.

"По нас вдарять навіть заяви щодо подій у Сирії, не кажучи вже про самі військовіх дії, які, безумовно, відобразяться на динаміці цін на енергопродукти", - сказав з цього приводу виконавчий президент Центру "CASE-Україна" Дмитро Боярчук.

В свою чергу директор консалтингової компанії "А- 95" Сергій Куюн зазначив, що якщо раніше коливання світових цін на нафтопродукти відбивалось на цінах в Україні через місяць, то зараз "люфт" становитиме 10-15 днів.

"Якщо зазвичай люфт між зміною світових цін і внутрішньоукраїнських становив близько місяця, то зараз запаси пального в країні знижені, а тому люфт складе 10-15 днів", - сказав він.

За його словами, на вартість бензину в країні також вплине і нинішній російсько-білоруський торговий конфлікт. Як відомо, Росія знижує постачання нафти в Білорусію. А остання є нашим основним постачальником нафтопродуктів.

"У такій ситуації експортери готуються замінити білоруський бензин поставками з інших країн, проте вони прийдуть у країну морським шляхом, що збільшує їх вартість", - констатує Куюн.

Водночас експерти не стали прогнозувати, наскільки сильно можуть зрости ціни на пальне.

Як відомо, раніше консалтингова група А-95 прогнозувала подорожчання бензину на 20-30 копійок через проблеми на білоруському нафтопереробному заводі і дефіцит палива в країні.

Як повідомлялось, в Україні в січні-липні цього року виробництво бензину скоротилось порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 46,5% - до 584 тисяч тонн.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 13:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.