Україна буде партнером Євразійського союзу - президент

Запропонований Україною варіант співпраці з Митним союзом у форматі "3+1" вже почав працювати, а згодом Україна зможе отримати статус партнера в Євразійському союзі.

Про це сказав президент Віктор Янукович в інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє прес-служба глави держави.

Янукович нагадав, що відносини України з Митним союзом визначені меморандумом, який фактично надає нашій державі статус спостерігача.

"Сьогодні представник України в Митному союзі вже є, і він стежить за тим, щоб інтереси України були там представлені в усіх подальших діях і рішеннях, які прийматимуть ця комісія і вища рада Митного союзу на рівні президентів", - сказав президент.

Він додав, "ми нарешті домовилися, що цей формат "3+1" в якомусь вигляді почав вже працювати".

Президент також наголосив, що зараз готується новий статут Євразійського союзу, який буде прийнятий на початку 2015 року, в якому Україна отримає статус "партнера".

"Ми ведемо сьогодні роботу, і в цьому статуті буде передбачений статус партнера. Ми можемо цей статус отримати", - зазначив глава держави.

За його словами, цей статус передбачає, що Україна буде готова приєднатися до деяких положень Євразійського митного союзу, які не суперечать правилам Світової організації торгівлі.

Президент наголосив, що це "не викликає ні в кого ніяких протиріч".

"І це не входить у протиріччя з підписанням Україною договору про створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, оскільки ми підписали договір про створення зони вільної торгівлі з країнами СНД", - додав Янукович.

Як відомо, Митний союз постав в 2010 році як економічне об'єднання Росії, Білорусії та Казахстану. Спостерігачем від України в Митному союзі є Віктор Суслов.

Євразійський cоюз, який має прийти на змін Митному, постане у 2015 році.

Раніше повідомлялось, що в ході інтерв'ю президент також заявив, що Україна шукатиме можливостей для співпраці з Митним союзом, але пріоритет євроінтеграції залишається незмінним.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:25

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.