В Україні з'явиться 170 тисяч вакансій в ІТ-сфері, а кадрів - дефіцит

В ІТ-галузі в Україні до 2015 року буде задіяно 350 тисяч фахівців - близько 125 тисяч з яких буде працювати в експортному сегменті, а ще близько 225 тисяч - на внутрішньому.

Про це заявив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, повідомляє прес-служба уряду.

"В Україні ринок IT ще досить молодий, але він розвивається швидкими темпами. Інформаційні технології є чи не єдиною індустрією, яка вже декілька років демонструє загальне зростання на рівні 40%", - зазначив Семиноженко.

Однак, за його словами, галузі бракує фахівців. За даними дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012, українські вищі навчальні заклади щорічно випускають близько 16 тисяч фахівців у сфері інформаційних технологій, хоча тільки 4-5 тисяч з них працевлаштовуються за фахом.

"Разом з тим фахівці галузі ІТ є найбільш затребуваними кандидатами на ринку праці: на одного фахівця в цій сфері може припадати до п’яти відкритих вакансій", - зазначає Семиноженко.

Загальна кількість ІТ-спеціалістів в Україні наприкінці 2012 року склала більш 215 тисяч осіб, з яких близько 25 тисяч осіб - сертифіковані програмісти, що працюють на експорт.

Семиноженко очікує, що у 2015 році кількість нових у робочих місць у сфері ІТ сягне 168,5 тисяч (106 тисяч в ІТ-експорті, 62,5 тисячі - на внутрішньому ринку).

На його думку, всього в галузі інформаційних технологій в Україні буде задіяно 350 тисяч фахівців, а зростання галузі у 2015 році становитиме 5 мільярдів доларів.

"За оцінками Світового Банку до 2015 року Україна може вийти на 6 місце в світі за обсягом ІТ-експорту", - йдеться в повідомленні.

Семиноженко наголосив, що уряд вживає заходів на підтримку галузі інформаційних технологій, зокрема, щодо спрощення ведення бізнесу, оподаткування та підготовки спеціалістів.

Зокрема, Кабінет Міністрів удвічі збільшив обсяг держзамовлення на підготовку студентів для високотехнологічних галузей економіки.

"Враховуючи динаміку розвитку галузі, потреби держави в ІТ-фахівцях і надалі зростатимуть", - зазначив Семиноженко.

За його словами, задовольнити попит у ІТ-кадрах неможливо лише за рахунок збільшення набору абітурієнтів. На його думку, зростаючу потребу в кадрах можна розв'язати шляхом підвищення кваліфікації спеціалістів, перепідготовки, другої вищої освіти.

Як відомо, за офіційними даними в Україні працює 3 292 підприємств та організацій, які декларують основним видом діяльності сферу IT-технологій.

Як повідомлялось, за І півріччя ІТ-сфера продала продукції на 3 мільярди гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:06

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.