Автосалони заполонили клієнти через очікуване подорожчання авто

В очікуванні утилізаційного збору в серпні клієнтський потік в автосалонах збільшився в середньому на 20-30% до попередніх місяців.

Такі дані навів директор із маркетингу великого оператора авторинку - компанії АІС Сергій Боровик, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Автомобілів вистачило, щоб задовольнити попит серпня. Ситуація у вересні залежатиме від динаміки ринку загалом", - додав Боровик.

Він також зазначив, що введення утилізаційного збору значно не вплине на ціну легкових автомобілів у масовому сегменті (найсильніше зростуть ціни на авто з великими обсягами двигуна).

Підвищення цін на найпопулярніші моделі спостерігатиметься у вересні - на 5-10 тисяч гривень, зазначив Боровик.

В автомобільному холдингу "Атлант-М" в свою чергу зазначили, що з травня до середини серпня обсяги продажу в дилерській мережі були рівними, однак в останню декаду серпня спостерігався ажіотаж.

"Машини буквально розліталися. За деякими марками в нас уже дефіцит - маленький вибір Renault, Nissan. За цими марками на топові моделі черга, чекати треба понад місяць", - повідомила бренд-менеджер компанії Юлія Кажарська.

За її словами, "усі, хто планував купівлю автомобіля цього року, постаралися встигнути його придбати та зареєструвати до 1 вересня".

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович 30 липня підписав закон про введення екологічного податку на утилізацію імпортованих транспортних засобів. Він вступив в силу з 1 вересня.

Суми утилізаційного податку становитимуть для нових легкових автомобілів (залежно від об'єму двигуна) від 4,73 до 30,25 тисяч гривень, для нових комерційних вантажних автомобілів і автобусів (залежно від повної маси) - від 8,8 до 14,74 тисяч гривень.

Також повідомлялось, що в Україні можуть подорожчати не тільки імпортні, а й українські автомобілі.

В Мінекології, де розроблявся утилізаційний закон, пропонують скасувати коригуючі коефіцієнти і залишити тільки базові ставки податку на утилізацію транспортних засобів: 5,5 тисячі гривень для легкових автомобілів і 11 тисяч гривень для інших транспортних засобів.

Як відомо, в першому півріччі в Україні було продано на 5% менше автомобілів (97,6 тисяч одиниць), ніж роком раніше.

У 2012 році ринок легкових автомобілів в Україні скоротився на 1,4% до 2011 року - до 217,58 тисяч одиниць.

Цьогоріч з урахуванням уведення у квітні спеціального мита на імпорт авто й утилізаційного збору експерти прогнозують скорочення ринку на 10-15%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 5:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.