Українці втратили на фальсифікованих LED-лампах 200 мільйонів

Більше 60 % світлодіодних (LED) ламп в Україні фальсифікуються, як свідчать результати досліджень, проведених у 2012-2013 роках лабораторією компанії "Максус Україна".

Про це повідомляє "Українська енергетика".

Подібні дані показали й тести ДП "Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації" ("Полтавастандартметрологія").

Як зазначає керівник групи з технічних розробок компанії "Максус" Олександр Драгунов, в даний час деякі гравці українського ринку завищують ключові технічні параметри світлодіодних ламп майже в три рази.

"Найчастіше перебільшують дані ті постачальники, які працюють в низькому і середньому ціновому сегментах", - зазначає фахівець.

За даними компанії, тільки за останній рік жертвами несумлінності постачальників стали більше двох мільйонів українців, а збиток склав від 180 до 200 мільйонів гривень.

"Лампа з відповідним показником в 700 Lm, продається під виглядом джерела світла в 1400 Lm. Таким чином, покупець купляє її в два рази дорожче, ніж повинен: наприклад, не за 52, а за 105 гривень", - зауважив Драгунов.

На його думку, така ситуація стала можливою, через відсутність в Україні державних стандартів якості для такої продукції.

За даними дослідницького центру "Полтавастандартметрології", крім завищення світлового потоку, також невірно вказуються рівень передачі кольору і колірна температура джерел світла.

Як зазначають в центрі, в результаті, покупець отримує продукт, який не відповідає задекларованим на упаковці вимогам.

"Покупець отримує замість яскравого природного світла - тьмяне, замість теплого кольору - холодний, а замість довговічного джерела світла - лампу, яка вийде з ладу не через 5 років, а в кращому випадку через рік", - зазначає видання.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:44

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.