Україна хоче віртуального взаємозаліку газу зі Словаччиною

Україна домагається підписання нової технічної угоди між "Укртрансгазом" і словацькою Eustream щодо поставок газу.

Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на власні джерела.

Суть цієї угоди полягає в можливості взаєморозрахунків і заміщення об’ємів газу без фізичних поставок.

"Ми хочемо запустити віртуальний реверс - свопові заміщення газу, коли частина російського палива залишається в Україні, а в Словаччині цей обсяг "Газпрому" компенсує наш партнер - RWE", - розповіло джерело видання в Кабміні.

Проблема з реалізацією такого сценарію полягає в тому, що в сьогоднішній технічній угоді між компаніями-операторами ГТС України та Словаччини немає пункту про такий облік газу, зазначає видання.

Однак, таку можливість мають намір передбачити в новій технічній угоді між сторонами.

"І Україна, і Словаччина є членами Європейського енергетичного співтовариства. Внесення змін про облік зустрічних поставок якраз відповідає нормам Третього енергопакету, який обов'язковий для членів цієї організації" , - пояснює співрозмовник видання.

Як відомо, в тестовому режимі поставки газу в Україну через Словаччину було запущено 15 травня цього року.

"Однак домовитися про постійні поставки не вдається, тому що "Газпром" відмовляється відвантажувати газ RWE навіть на території Словаччини, не кажучи вже про Україну", - пише видання.

Як пояснює видання, в контрактах "Газпрому" вказана точна точка здачі (відвантаження) газу, і вона не може змінюватись, якщо "Газпром" на це не погодиться.

"Це може стати серйозною перешкодою для здійснення свопових операцій", - пише видання.

Однак, як зазначається, крапку в цьому питанні може поставити Євро комісія, яка повинна ще зробити свій висновок про законність схеми взаємозаліків між Україною і Словаччиною.

Як відомо, раніше Едуард Ставицький домовився про проведення Брюсселем юридичної експертизи експорту газу зі Словаччини в Україну.

Як пише видання, наприкінці вересня буде проведено засідання групи Єврокомісії з питань координації поставок газу за участю української сторони. Можливо, ця зустріч дасть поштовх до укладання нової угоди зі Словаччиною.

Як повідомлялось, у вівторок, 3 вересня, міністр енергетики Едуард Ставицький у Брюсселі обговорив з Єврокомісаром з питань енергетики Гюнтером Оттінгером перспективи створення газового хабу в Україні та питання поставок газу зі Словаччини.

Раніше експерт Юрій Корольчук заявляв, що Україні наразі не потрібен реверс газу зі Словаччини.

21 серпня Ставицький заявив, що у вересні очікується підписання угоди про постачання газу в Україну зі Словаччини.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.