ЄЦБ покращив прогноз ВВП країн єврозони

Європейський центральний банк (ЄЦБ) поліпшив свій прогноз щодо росту економіки єврозони цього року до 0,4% скорочення з 0,6% скорочення, прогнозованого в червні.

Про це повідомляє ВВС.

Як зазначає видання, ЄЦБ вчора заявив також, що залишає процентну ставку на рівні 0,5%.

"І це незважаючи на те, що 18 країн блоку вийшли з рецесії в другому кварталі цього року, із зростанням на 0,3%, зафіксованих в період з квітня по червень", - пише видання.

Президент ЄЦБ Маріо Драгі сказав з цього приводу: "Я дуже, дуже обережний з приводу відновлення. Я не розділяю ентузіазму. Це тільки початок. Давайте подивимося, ці пагони ще дуже і дуже зелені".

Як зазначає видання, після цієї заяви євро впав по відношенню до долара до шеститижневого мінімуму.

Як відомо, в липні Драгі заявив, що процентні ставки, ймовірно, залишаться низькими протягом "тривалого періоду".

Як нагадує видання, у другому кварталі цього року, Німеччина і Франція відмітили більше, ніж очікувалося, зростання – в 0,7% і 0,5% відповідно.

"Однак, в більш слабких економік, в тому числі Іспанії, Італії та Нідерландів, зафіксовано скорочення виробництва", - зазначає видання.

ЄЦБ в той же час очікує, що відновлення буде продовжуватись до кінця цього року, і ще більш посилиться у наступному році.

Як відомо, ЄЦБ вчора також скорегував ріст інфляції в єврозоні на цей рік з 1,4 до 1,5%, для наступного року цей показник залишається незмінним на рівні 1,3%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.