Бойко: разом з Митним союзом думаємо як жити після угоди з ЄС

Митні органи України і Росії спільно з фахівцями Митного союзу розробляють механізми взаємодії у разі підписання Україною угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко, повідомляє прес-служба урядовця.

Як пояснив Бойко, російська сторона побоюється, щоб не відбувалося безмитного проходження товарів з Євросоюзу транзитом через територію України на територію країн Митного союзу у випадку укладення Україною угоди про ЗВТ з ЄС.

Це цілком можливо, оскільки Україна і країни Митного союзу наразі функціонують в рамках Угоди про ЗВТ країн СНД.

Як зазначає віце-прем'єр, "ми запропонували досить зрозумілі і ефективні кроки для того, щоб цього не було". Які це кроки, Бойко, однак, не уточнив.

Іншим важливим питанням взаємовідносин України та Митного союзу, за словами Юрія Бойка, є питання гармонізації технічних регламентів та вимог до якості продукції.

"Це важливе питання, і у нас працює комісія на чолі з представником уряду в Євразійській комісії, яка відпрацьовує питання відповідності наших технічних регламентів регламентам Митного союзу", - наголосив Бойко.

Віце-прем'єр впевнений "у продовженні ефективної взаємовигідної співпраці України та Російської Федерації і країн Митного союзу після Вільнюського саміту".

"На зустрічі українського та російського прем'єр-міністрів була висловлена спільна думка, що у листопаді життя на завершується, і що ми повинні і надалі співпрацювати у галузі економічної політики", - сказав Бойко.

Як повідомлялось, на днях прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна хоче приєднатися до Угоди МС "Про усунення технічних бар'єрів у взаємній торгівлі з державами - учасницями СНД, які не є членами Митного союзу".

Азаров також дав доручення профільним міністерствам постійно слідкувати за введеням Митним союзом нових технічних регламентів та пристосовувати українські норми до них для безперешкодної торгівлі.

Разом з тим Азаров заявив, що суперечності, які можуть виникнути в торгово-економічних відносинах України з країнами Митного союзу, будуть вирішуватися за принципами СОТ.

Як відомо, президент РФ Володимир Путін заявив, що в разі підписання Україною угоди про ЗВТ з ЄС Митний союз буде змушений посилити заходи економічного захисту.

Також відомо, що Україна готується укласти угоду з ЄС про асоціацію і ЗВТ на саміті у Вільнюсі в кінці листопада цього року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.