Transparency радить встановити чверть мільйона штрафу за брехню в деклараціях

Transparency International пропонує Україні збільшити розмір штрафу за недостовірну інформацію у деклараціях про доходи в діапазоні від 5 до 255 тисяч гривень.

Про це йдеться у аналітичному звіті організації, повідомляє УНН.

Фахівці організації, проаналізувавши основи нового антикорупційного законопроекту, підготовленого в серпні 2013 року на врахування рекомендацій експертів Єврокомісії, виявили низку корупційних ризиків.

"Ці ризики можуть звести нанівець всі позитивні результати проекту закону, якщо текст буде ухвалено в поточній редакції", - констатують в Transparency International.

Зокрема, аналітики організацію зазначають, що "необхідно збільшити розмір штрафу за подання недостовірної інформації у деклараціях до відчутної суми, яка б спонукала державного службовця замислитись при декларуванні".

Так, для фізичних осіб діапазон штрафів пропонується встановити від 5,1 до 17 тисяч гривень, а для юридичних осіб - від 127,5 до 255 тисяч гривень.

В організації відмітили, що розмір штрафу, який встановлено за недостовірність даних на сьогодні є настільки мізерним (максимум - 425 гривень), що сприятиме й подальшому ухиленню від використання встановленої законом процедури.

"Такий штраф спонукатиме до того, що державному службовцю буде набагато вигідніше заплатити штраф, аніж задекларувати всі свої доходи, а особливо видатки", - зазначають в Transparency International.

Крім того, для аналітиків організації є незрозумілим "економічний розрахунок поточного розміру штрафу, з огляду на сьогоднішній рівень цін".

Раніше повідомлялось, що кожен п’ятий українець за останній рік давав хабарі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:46

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.