Уряд готує вільну торгівлю з Туреччиною, Канадою, Сербією та Ізраїлем

Україна працює над укладенням угод про вільну торгівлю з Туреччиною, Канадою, Сербією та Ізраїлем.

Про це сьогодні в ході виступу у Верховній Раді заявив міністр економічного розвитку Ігор Прасолов, повідомляє Forbes.

"На сьогодні СОТ вже налічує 159 країн і митних територій, на які припадає більше 95% світової торгівлі. Отже, членство в СОТ - необхідна умова для повноцінної інтеграції нашої економіки у світове господарство", - зазначив міністр.

За його словами, вступ України до СОТ дозволив їй почати переговори про створення зон вільної торгівлі з іншими країнами.

Так, 1 червня минулого року набула чинності угода про вільну торгівлю між Україною та країнами ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія, Ліхтенштейн), а 16 жовтня 2012 року - подібна угода з Чорногорією.

Як зазначає Прасолов, на сьогодні проводяться переговори про доступ до ринків тих країн, які активізували переговори для отримання членства у СОТ. Це - Ємен, Казахстан, Боснія і Герцеговина.

"Опрацьовується укладення угод про вільну торгівлю з Туреччиною, Канадою, Сербією, Ізраїлем, а також вивчаються перспективи укладення такої угоди з В'єтнамом", - зазначив міністр.

Крім того, урядом розробляються програми виходу України на нові ринки країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону та Латинської Америки.

Як відомо, Україна стала членом СОТ з 16 травня 2008.

Раніше повідомлялось, що прем'єр Микола Азаров запевнив, що торгівельні суперечки з Митним союзом будуть вирішуватись за принципами СОТ.

Україна уклала угоду про ЗВТ з країнами СНД в минулому році.

Подібну угоду Україна має намір укласти в листопаді цього року з Євросоюзом.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:46

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.