Бойко: здав старе авто - отримай доплату на нове

Уряд готує програму впровадження компенсацій у розмірі близько 12 тисяч для громадян, які купуватимуть нові автомобілі, у випадку передачі на утилізацію старих автівок.

Про це в інтерв'ю "5 каналу" заявив віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко, повідомляє прес-служба посадовця.

"Ми підемо тим же шляхом, яким пішли Америка й Росія - будемо субсидіювати. Найближчим часом будуть підготовлені відповідні документи", - сказав Бойко.

За його словами, якщо людина здає старий автомобіль, вона отримує довідку, і може викупити дешевше автомобіль вітчизняного виробництва.

"Це близько 12 тисяч гривень в середньому, приблизно сьома частина вартості нового автомобіля", - зазначив Бойко.

Він наголосив, що в платіжному балансі країни обсяги коштів, які ідуть на закупівлю легкових автомобілів, посідають третє місце, відтак збільшення власного їх виробництва дозволить зменшити відтік валюти за кордон.

Крім того, на думку Бойка, такі заходи нададуть підтримку вітчизняним виробникам авто та дозволять збільшити обсяги їх виробництва.

Як відомо, в кінці липня Янукович підписав закон про введення екологічного податку на утилізацію імпортованих транспортних засобів, спрямований на посилення захисту вітчизняного виробника. Він вступив в силу з 1 вересня.

Закон викликав гостру критику Європи і світових автовиробників. В результаті, президент доручив Кабміну вдосконалити закони про утилізацію, привівши його норми у відповідність з нормами СОТ, а також скасувати коригувальні коефіцієнти.

В Мінекології, де розроблявся утилізаційний закон, пропонують скасувати коригуючі коефіцієнти і залишити тільки базові ставки податку на утилізацію транспортних засобів: 5,5 тисячі гривень для легкових автомобілів і 11 тисяч гривень для інших транспортних засобів.

Також повідомлялось, що через утилізаційний закон в Україні можуть подорожчати не тільки імпортні, а й вітчизняні автомобілі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:14

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.