Росія таки заборонить молдавські вина?

Росія найближчим часом має намір заборонити ввезення молдавських вин.

Про це сьогодні сказав голова Росспоживнагляду Григорій Онищенко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Ситуація дуже швидко і неухильно йде до того, що, незважаючи на заклинання молдавських офіційних осіб, ми все-таки, мабуть, найближчим часом підемо на крайні заходи", - заявив він.

Онищенко також додав: "Мені стало відомо, що повернувшись з Москви, міністр сільського господарства Молдови заявив, що він проводив переговори. З нами переговорів не велося".

Як повідомлялось, 5 вересня голова Росспоживнагляду заявив, що у нього є претензії до якості вина, яке надходить з Молдови до Росії.

Тоді було забраковано чотири партії молдавського вина обсягом понад 28 тисяч літрів.

Загалом, за словами Онищенко, у 2013 році в Росію з Молдови надійшло 3 844 партії алкогольної продукції обсягом понад 24 мільйони літрів.

Як відомо, у 2006 році Росія заборонила постачання вина з Молдавії, посилаючись на проблеми з якістю. Однак, пізніше десятки молдавських виробників пройшли процедуру допуску та відновили поставки в РФ.

Нещодавно віце-прем'єр-мініста Росії Дмитро Рогозін нагадав Молдові про те, що вона повністю залежить від імпорту газу з Росії і висловив сподівання, що Молдова "не замерзне".

Відомо, що Молдова має намір підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства в листопаді цього року.

Подібну угоду планує підписати й Україна. Відомо, що Росія подібну тактику торгової війни і погроз застосовує і щодо України.

Так, нещодавно радник Путіна Сергій Глазьєв заявив, що Україна перестане бути стратегічним партнером Росії після угоди з ЄС.

Також він заявляв, що проблеми українських товарів на російській митниці були тільки "профілактикою".

Як повідомлялось, останнім часом Онищенко відзначився тим, що заборонив продукцію української компанії Roshen та озвучив претензії до молока з Білорусі.

Як відомо, Україна, Молдова, Вірменія, Грузія і Азербайджан (обмежено також Білорусь) є учасниками програми Східного партнерства ЄС.

На саміті Східного партнерства в листопаді цього року Україна і Молдова планують підписати Угоду про асоціацію і ЗВТ з ЄС, а Вірменія і Грузія хочуть підписати угоди про ЗВТ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:30

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.