Дії Росії - це не торгова війна, а політичне протистояння - Порошенко

Ситуація з блокуванням українських товарів на російському кордоні - це не торговельна війна, а прояв політичного тиску сусіда.

Таку думку в ефірі програми "Шустер Live" на телеканалі "Інтер" висловив Петро Порошенко, повідомляє "Тиждень.ua".

"Ситуація з блокуванням українських товарів у Росією не має ознак торговельної війни. Це є протистояння. Протистояння, для того, щоб досягнути з боку Російської Федерації їх геостратегічних інтересів", - сказав Порошенко, зазначивши, що мета таких дій Москви не економічна, а політична.

Разом з тим власник Roshen наголосив, що Росії економічно не вигідно блокувати українські товари.

"Росіяни зацікавлені використовувати і наші літаки, і наші ракети, і вибачте, їсти "Київський торт" і споживати Roshen. І сьогодні сумують без цього", - сказав Порошенко.

На його думку, своїми діями Росія порушила правила Світової організації торгівлі, адже заходи безпеки, як вжила Росія, не можуть прийматись без проведення спільного негайного розслідування.

За словами Порошенка, "ми два місяці гукаємо - агов, приїдьте, ми відкриті до інспекції, до контролю, до харчової безпеки, до стандартів, до всього, що ви бажаєте, бо це партнерські стосунки, а все решта - від лукавого".

Він також додав, що під зовнішнім тиском Росії, внутрішній український попит на продукцію компанії Roshen зріс на 13%.

Порошенко також наголосив, що в торгівельних суперечках з Росією Україна має діяти виключно у правовому полі.

"Тільки в такий спосіб ми зможемо підписати угоду про зону вільної торгівлі та налагодити ефективні партнерські стратегічні відносини з Росією", - підкреслив нардеп.

Як відомо, у липні Росспоживнагляд заборонив постачання до Росії продукції компанії Roshen.

Пізніше глава відомства Геннадій Онищенко заявляв, що повернення Roshen на російський ринок стане можливим після інспекції Росспоживнаглядом чотирьох українських фабрик компанії.

Однак, досі такої інспекції не проведено, хоча Україна вчасно виконує всі домовленості стосовно повернення Roshen на російський ринок.

Раніше в компанії повідомляли, що сумарні втрати від заборони ввезення Roshen до Росії можуть становити мільярд гривень.

Раніше також повідомлялось, що в середині серпня російська митниця заблокувала експорт українських товарів. Роботу в звичному режимі митниця відновила тільки після втручання з боку ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:55

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.