На сплату відсотків за боргами Україна віддає 10% доходів - Пинзеник

На погашення відсотків за боргами Україна віддає 10,4% доходів загального фонду бюджету.

Про це в інтерв'ю DT.UA повідомив екс-міністр фінансів, народний депутат Віктор Пинзеник.

"На сьогоднішній день понад 10,4% всіх доходів загального фонду йдуть на вітер - на сплату відсотків. У 2008 році оплата відсотків обходилася в 2%", - зауважив Пинзеник.

За його словами, така зміна відбувається, "оскільки борг зростає цифрами, які і не снилися".

«Якщо на початок 2008 року було 88,7 мільярда гривень боргу, то сьогодні вже понад 553 мільярди", - заявив Пинзеник.

За його словами, нинішня динаміка, обсяги і вартість обслуговування боргу б'ють по країні дуже боляче, роблячи ситуацію дуже невпевненою для інвестора.

"У всіх цих явищ одна ключова причина - дефіцит. Його існування не просто створює проблеми з фінансуванням державних витрат, воно не дає можливості нормально планувати інвестиції, поточну діяльність окремих компаній і домогосподарств", - пояснив Пинзеник.

За словами економіста, для погашення бюджетного дефіциту уряд обрав найгірший варіант поведінки - залізти в борг.

"А чи замислюється уряд над тим, чи при таких масштабах дефіциту і боргу завтра хтось може позичити?", - запитав економіст.

Він додав, що вже зараз "ми чуємо про факти, що Мінфіну не вдається зайняти грошей: провалюються аукціони з розміщення ОВДП".

"Ми ліземо в борг. Що це означає? Що для того, щоб дати людині гривню, у нього "крадуть" 1,2 гривні. Українці цього не бачать, оскільки "крадуть" завтра. При цьому обсяг "крадіжки" наростає. Тому що борг заміщується новим боргом", - додав Пинзеник.

Як повідомлялось, станом на липень зовнішній борг України (прямий і гарантований) становив 36,879 мільярда доларів (294,776 мільярда гривень).

Як повідомлялось, з початку року золотовалютні резерви Нацбанку скоротились на 12% (майже 3 мільярди доларів) через виплати боргів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.