Уряд шукає додаткові джерела валюти для поповнення резервів

Міжнародні валютні резерви Нацбанку скоротились в серпні до мінімуму 2006 року й продовжать скорочуватись до 20 мільярдів доларів, а тим часом уряд думає про нові запозичення.

Про це пише видання "Комерсант-Україна".

Як зазначає видання, в серпні цього року золотовалютні резерви зменшилися до 21,65 мільярда доларів - це показник вересня 2006 року.

Динаміку сьогоднішніх золотовалютних резервів можна простежити, якщо врахувати, що на початку 2011 року вони становили 34,58 мільярда доларів, а в січні 2006 - 19,39 мільярда доларів.

Втім, видання зазначає, що нинішніх золотовалютних резервів поки достатньо для покриття тримісячного імпорту - середньорічний показник імпорту за останні 12 місяців скоротився до 6,56 мільярда доларів.

Щоб не допустити подальшого зниження резервів, Україна змушена шукати додаткові джерела валюти. Однак, "зовнішні ринки для таких країн, як Україна, зараз закриті".

Видання зазначає, що наприкінці минулого тижня вартість суверенних бондів на вторинному ринку досягала 9,98% річних, а індикатор кредитно-дефолтних свопів (CDS) країни виріс за останній місяць майже на 100 базисних пунктів - до 875.

"Україна не готова залучати довгострокові кошти під 10% річних", - пише видання, навіть якщо план держзапозичень виконано тільки наполовину. Адже держбюджет-2013 передбачає залучення зовнішнього фінансування на 4,5 мільярда доларів, а за вісім місяців надійшло тільки 2,25 мільярда доларів від розміщення єврооблігацій.

Видання прогнозує, що у вересні уряд буде намагатися поповнити запас іноземної валюти - на аукціонах 10, 17 та 24 вересня будуть запропоновані валютні держоблігації.

При цьому Кабмін почав підготовку залучення дворічної зовнішньої держпозики на суму 750 мільйона доларів за ставкою не вище 6,5% річних і разовою комісією у 3,02 %.

"До кінця року МВФ отримає від України ще 1,5 мільярда доларів, що додатково знизить валютні резерви НБУ до 20 мільярдів доларів, але на курс цей факт не впливатиме лише поки на ринку зберігається баланс попиту і пропозиції", - пише видання. Як зазначається, на міжбанку і готівковому ринку ситуація на сьогодні стабільна.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.