НБУ нарощує частку золота в своїй скарбниці

Вже другий рік поспіль Нацбанк активно скуповує золото як на зовнішньому ринку, так і у населення, накопичивши його вже більше 36,1 тонни.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

"За цим показником ми займаємо 47-е місце в світі", - зазначила з цього приводу заступник глави НБУ Віра Ричаківська, хоча ще в березні Україна займала 51-е місце.

За даними видання, основним постачальником монетарного металу є міжнародний ринок. Але регулятор скуповує також лом дорогоцінних металів у населення.

Так, торік територіальні управління НБУ збільшили закупівлю брухту золота у населення в 28 разів, хоча суму приросту центробанк не розкриває.

Як зазначає видання, поповнення запасів монетарного золота відповідає політиці центробанків більшості розвинених країн. "Протягом останніх трьох років центробанки поступово нарощували частку золота в резервах", - наголосив директор казначейства одного з банків Олексій Козирєв.

В той же час, за даними World Gold Council, частка золота в структурі золотовалютних резервів НБУ - 7,5%. Це один з найнижчих показників серед європейських країн.

Наприклад, в Італії та Франції цей показник знаходиться на рівні 70%, в ​​Австрії - 55%, у Бельгії - майже 40%.

Як зазначає видання, сьогоднішня ціна золота дозволяє Нацбанку ще більше поповнити резерви цим металом.

"З вересня 2011 року, коли вартість дорогоцінного металу досягла пікових значень (1920,8 долара за тройську унцію), золото перманентно дешевшає. Тільки з початку 2013 року воно подешевшало вже на 17%, а в середині квітня за тиждень впало в ціні відразу на 7% - на 105,8 долара, що стало рекордним падінням з вересня 2011 року", - пише видання.

На поточний момент благородний метал продається по 1388,5 долара за унцію. При чому, аналітики прогнозують подальше зниження ціни золота в короткостроковій перспективі.

Наприклад, експерти Credit Suisse очікують зниження цін протягом наступних 12 місяців ще на 20% від нинішнього рівня – до 1100 за унцію, а через п'ять років вартість дорогоцінного металу може опуститися нижче 1000 доларів.

Однак, через таке здешевлення золота деякі аналітики не радять НБУ продовжувати його скупку.

"Минулого року ряд українських банків активно скуповували золото, але після зниження цін вони отримали великі втрати. Мені здається, збільшувати частку дорогоцінного металу в золотовалютних резервах зараз недоцільно", - відзначив скарбник одного з великих банків.

Хоча в довгостроковій перспективі ця стратегія виправдана, додає видання.Коментарі

Додати коментар


Шадура

В мире мы занимаем 47 место по запасам золота, а еще в марте было 51. Думаю, нацбанк выбрал правильную политику. Ведь золото ценилось и будет цениться всегда.

Homka

це дуже вигідно для нас, ціна на золото як ніколи вдала для йоко купівлі. а коли вартість металу почне росте, то і ЗВР теж будуть збільшуватися. Більше 36 тон - це солідно.

Лоу

Золото сейчас дорожает, так что резерв только выиграет от перевода американских бумажек в реальные активы, чем больше золота накопим - тем ценнее будут наши резервы.

ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:12

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.