Онищенко заборонив молдавські вина

Поставки в Росію вина з Молдови припинені через претензії до якості і заборона буде діяти до тих пір, поки Молдова не прийме заходи, спрямовані на системне вирішення проблеми.

Про це пише "Лєнта.ру", посилаючись на заяву глави Росспоживнагляду Геннадія Онищенко.

За словами Онищенка, Росія не збирається "виконувати роль няньки для молдавської економіки".

Він додав, що останнім часом РФ піднімала питання про якість вина з Молдавії неодноразово, але Кишинів жодного разу не запропонував провести які-небудь переговори.

Глава Росспоживнагляду також зазначив, що в забракованих нещодавно партіях молдавського вина виявлені пластифікатори в занадто високій кількості.

За його словами, це свідчить про порушення технології переробки і зберігання матеріалів і готової продукції.

Молдавська влада у відповідь заявила, що готові на переговорний процес .

За словами прес-секретаря прем'єр-міністра республіки Ліліани Віцу, держава посилила контроль якості виноробної продукції, в країні "проводяться реформи в системі виноробства".

За офіційними даними Кишинева, в 2013 році на територію РФ надійшло 15 партій коньяку об'ємом близько 200 тисяч літрів, а також 33 тисячі літрів вина. Однак, як заявив Онищенко, це становить менше відсотка від загального обсягу продукції, насправді ввезеної з Молдавії до Росії.

Росія вводила ембарго на постачання молдавського вина в 2006 році. До того часу Молдова займала близько 60 відсотків російського ринку.

Хоча поставки поновились наприкінці 2007 року, молдаванам вдалося повернути лише близько 10 відсотків ринку.

Як повідомлялось, Польща підтримує євроінтеграцію Молдови і, зокрема, парафування під час саміту "Східного партнерства" в листопаді у Вільнюсі Угоди про асоціацію Молдови з ЄС, таку думку висловив голова Ради міністрів Польщі Дональд Туск під час прес-конференції у Варшаві.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:12

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.