Президент Молдови: рішення Росії - "нехристиянський жест"

Президент Молдови Ніколає Тімофті назвав рішення влади Російської Федерації про зупинення поставок молдавських вин нехристиянським жестом.

Про це він сказав після зустрічі з новим главою делегації Євросоюзу в Молдові Пірккою Тапіола, повідомляє УНН з посиланням на молдавські ЗМІ.

За словами президента Молдови, йому невідомі справжні мотиви такого рішення російського керівництва, і чи вони пов’язані дійсно з якістю молдавських вин чи з майбутнім самітом “Східного партнерства” у Вільнюсі.

Тімофті також заявив, що наразі Молдова робить конкретні кроки не лише для пошуку альтернативних джерел поставок природного газу, але і для диверсифікації ринків збуту молдавської алкогольної продукції.

Як відомо, вчора, 10 вересня, Росія заборонила поставки вина з Молдови через претензії до якості.

У 2006 році Росія вже забороняла постачання вина з Молдови. Однак, пізніше десятки молдавських виробників пройшли процедуру допуску та відновили поставки в РФ.

Як повідомлялось, нещодавно віце-прем'єр-мініста Росії Дмитро Рогозін нагадав Молдові про те, що вона повністю залежить від імпорту газу з Росії і висловив сподівання, що Молдова "не замерзне".

Відомо, що Молдова має намір підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства в листопаді цього року.

Подібну угоду планує підписати й Україна. Відомо, що Росія подібну тактику торгової війни застосовує і щодо України.

Так, нещодавно радник Путіна Сергій Глазьєв заявив, що Україна перестане бути стратегічним партнером Росії після угоди з ЄС.

Як відомо, останнім часом Росія відзначилася тим, що заборонила продукцію української компанії Roshen та озвучила претензії до молока з Білорусі.

Як відомо, Україна, Молдова, Вірменія, Грузія і Азербайджан (обмежено також Білорусь) є учасниками програми Східного партнерства ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:58

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.