Мінюст удосконалив антикорупційне законодавство на основі рекомендацій ЄС

Кабмін на засіданні сьогодні, 11 вересня, схвалив підготовлений Мінюстом законопроект про внесення змін в антикорупційне законодавство на основі рекомендацій Європейської Комісії.

Про це повідомляє прес-служба Мінюсту.

В міністерстві зазначають, що в рамках підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна вже провела значну роботу з вдосконалення антикорупційного законодавства. Зокрема, у квітні-травні парламент прийняв низку антикорупційних законів.

З метою подальшого вдосконалення антикорупційного законодавства Мінюст підготував зазначений вище законопроект на основі рекомендацій Єврокомісії.

Положеннями цього законопроекту перш за все пропонується підвищити санкції за корупційні правопорушення.

Зокрема, пропонується встановити більш жорсткі види покарання за відповідні правопорушення для фізичних осіб та підвищити штрафні санкції для юридичних осіб.

Крім того, пропонується запровадити зовнішній контроль щодо декларацій про майно, доходи і витрати.

Передбачається, що перевірки достовірності зазначених у деклараціях відомостей будуть здійснювати підрозділи Міндоходів.

Цьому відомству пропонується надати також право одержувати у банків інформацію стосовно перевірки відомостей у деклараціях.

Проектом пропонується також підвищити гарантії захисту інформаторів про корупційні правопорушення і встановити правила щодо розгляду анонімних повідомлень.

"Низка положень законопроекту стосується виконання рекомендацій GRECO у сфері криміналізації корупції, отриманих у рамках Третього раунду оцінювання", - йдеться в повідомленні.

У цьому аспекті проектом передбачено зміни до Кримінального кодексу, зокрема, щодо поширення юрисдикції України на іноземців та осіб без громадянства, які за кордоном вчинили у співучасті зі службовими особами, які є громадянами України, злочини.

Також передбачається встановлення відповідальності за обіцянку неправомірної вигоди та за її прийняття.

В міністерстві наголошують, що прийняття цього законопроекту "сприятиме підвищенню ефективності системи запобігання і протидії корупції" і "засвідчить готовність та налаштованість України на підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом".

Як відомо, підписання Угоди з ЄС планується в рамках Вільнюського Саміту 28-29 листопада цього року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.