Ринок фінпослуг стане більш прозорим?

Уряд затвердив зміни до законодавства про ринки фінансових послуг, які повинні внести в цей сектор максимальну прозорість, що відповідає стандартам ЄС.

Про це повідомляє прес-служба уряду.

З метою вдосконалення ринку уряд затвердив на вчорашньому засіданні проект змін до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Як пояснюють експерти Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), головною метою пропонованих змін є обов'язкове, максимально повне розкриття фінустановами інформації про себе й надавані фінансові послуги.

На думку фінансових експертів, обов'язкове розміщення інформації про фінансову компанію й фінансові послуги, що надаються на своїх веб-сайтах і в єдиній загальнодоступній інформаційній базі даних в Інтернеті дасть змогу зробити їх діяльність більш прозорою.

"В цьому випадку громадяни зможуть самостійно порівняти дані про послуги різних фінансових компаній і зробити усвідомлений вибір щодо того, з ким із них їм вигідніше мати справу", - вважають в Нацкомфінпослуг.

Крім цього, наявність єдиної загальнодоступної інформаційної бази про діяльність фінансових компаній буде дуже корисною для постійного моніторингу й аналізу ситуації на ринку фінансових послуг, підкреслюють фінансові аналітики.

"Прозорість ринку фінансових послуг також підвищить його інвестиційну привабливість для внутрішніх і зарубіжних інвесторів", - зазначають експерти.

Як відомо, до фінансових установ, крім банків, діяльність яких контролюється Нацбанком, відносяться кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди тощо.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.