Міліція зайнялась перевіркою АЗС

Держспоживстандарт почав перевіряти автозаправні станції спільно з МВС, відкриваючи за фактами порушень кримінальні справи.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як зазначає заступник начальника управління ринкового нагляду Держінспекції з питань захисту прав споживачів (Держспоживстандарт) Микола Дмитрієв, спільні з МВС перевірки найперше дозволяють безперешкодно потрапляти на заправку.

Тоді як раніше інспекторів, які проводили перевірки самостійно, не заправні станції могли й не допускати. Крім того, за його словами, перевірки з МВС дають можливість відкривати кримінальні справи, що приносить значний ефект.

"Якщо минулого року було лише 23 перевірки за участю МВС, то цього року ми здійснили вже більше 70 таких рейдів, що дозволило змінити ситуацію на ринку і поліпшити якість палива", - сказав чиновник.

В свою чергу заступник начальника департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС Іван Дьомін зазначив, що в результаті перевірок за вісім місяців було відкрито 230 кримінальних справ у сфері контролю якості нафтопродуктів, що в два рази більше, ніж минулого року.

Всього в рамках кримінальних проваджень було вилучено майже 850 тонн недоброякісного палива.

За словами Дьоміна, найбільш поширеними порушеннями є виробництво палива, яке не відповідає технічним умовам і держстандартам, а також організація підпільних виробничих цехів.

Як зазначає видання, за даними експерта ринку Сергія Куюна, в Україні кожен рік продається більше 450 тисяч тонн "лівого" палива.

"Це і є "бодяжне" пальне, яке виробляють на неврахованих НПЗ різного роду", - зазначив Куюн.

За його оцінками, за вісім місяців 2013 року кількість необлікованого ніде пального не тільки не знизилася, але й зросла на 20% - до 360 тисяч тонн.

"Тому говорити про те, що перевірки, які проводить держава, щось дали, м'яко кажучи, передчасно", - відзначає експерт.

За його словами, для того щоб перевіряти 7 тисяч АЗС, які щорічно працюють в Україні, необхідно близько 100 мільйонів гривень на рік, тоді як на 2013 рік уряд виділив на ці потреби лише 3 мільйони гривень. "Ті кошти, які сьогодні виділені в бюджеті на контроль пального, навряд чи дозволять всерйоз змінити ситуацію на ринку", - підсумовує видання.

Як відомо, в липні Міністерство доходів і зборів зайнялося перевіркою ринку нафтопродуктів. Урядовці тоді висловили підозру, що значну частину палива поставляють малопотужні НПЗ, які отримують нафту через нелегальні трубопроводи, а також шляхом крадіжок на нафтопроводах, і при цьому не платять акцизи і збори.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.