Інтернет-шахрайство значно зросло - МВС

За 6 місяців поточного року виявлено близько 2 тисяч випадків шахрайства в мережі Інтернет, що майже стільки ж, як було зафіксовано за весь 2012 рік.

Про це в одній з програм на телеканалі Tonis сказав начальник відділу по боротьбі зі злочинами у сфері електронної комерції Управління по боротьбі з кіберзлочинністю МВС України Олег Заворотний, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

За його словами, найбільш актуальні в Україні дві шахрайські схеми: продаж товарів через мережу з 100% передоплатою і не надання таких послуг, а також фінансові піраміди.

"Піраміди - найбільш соціально небезпечний вид шахрайства, оскільки він пов'язаний з великою кількістю потерпілих і зі значними сумами збитків", - сказав Заворотний.

Він додав, що за статистикою, вкладникам повертається до 40% коштів, хоча кожен постраждалий сподівається на повернення 100%.

При цьому представник МВС наголосив, що в Україні все ще немає закону, що забороняє діяльність фінансових пірамід.

"Це майнові злочини. І відсутність заяви від потерпілого не дозволяє почати кримінальне провадження. Тобто справа відкривається тільки після звернень постраждалих до міліції, вже після того, як піраміда розвалилася", - пояснив він.

Тим не менше, за його словами, у правоохоронців є ефективні механізми протидії інтернет-шахрайству.

"У червні поточного року МВС проводило операцію під умовною назвою "Трікстер", тобто - шахрай в мережі. Вона показала, що активізація зусиль, спрямованих безпосередньо на протидію такому виду шахрайства, приносить свої плоди", - сказав Заворотний.

За його словами, за місяць було зареєстровано 593 заяви за фактом вчинення шахрайства і встановлено 112 осіб-злочинців, які їх здійснювали.

На думку Заворотного, поки в країні розробляється відповідна законодавча база, безпека Інтернет-користувачів значною мірою залежить від них самих.

Він застеріг як уникнути шахрайства: "Повинні насторожувати відсутність на сайті фактичної адреси розміщення суб'єкта господарської діяльності, вимоги надати за товар або послугу 100% передоплату з використанням небанківських платіжних систем, занижена вартість товарів, а також використання соціальних мереж для їх продажу".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 20:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.