Делл таки викупить свою компанію за 25 мільярдів

Акціонери схвалили пропозицію Майкла Делла про викуп акцій Dell Inc за 25 мільярдів доларів, завершивши таким чином тривалий конфлікт між найбільшими інвесторами третього за величиною в світі виробника комп'ютерів.

Про це повідомляє Reuters.

Після рішення акціонерів засновник і виконавчий директор фірми Майкл Делл озвучив нову стратегію компанії.

Він заявив, що компанія планує збільшити інвестиції у виробництво персональних і планшетних комп'ютерів, розширення продажів і мережі розповсюдження.

"Незважаючи на швидке скорочення світового ринку персональної комп'ютерної техніки, ця сфера залишається важливою для Dell", - сказав він.

За словами Делла, для активізації бізнесу компанії будуть потрібні значні інвестиції, а наявність двох серйозних приватних інвесторів буде прискорювати реструктуризацію.

"Нам все ще треба пройти великий і складний шлях. Але як нова приватна компанія ми придбаємо гнучкість для прискорення нашої стратегії і будемо отримувати ... інвестиції без контролю, квартальних цілей та інших обмежень, що накладаються на публічну фірму", - сказав засновник Dell.

Як зазначає агентство, операцію з викупу акцій планується закрити до кінця третього фінансового кварталу компанії.

Аналітики вважають, що вирішення суперечки про майбутнє Dell також заспокоїть клієнтів, які раніше не знали точно, який шлях розвитку обере технологічний гігант.

Як відомо, Майкл Делл, який заснував фірму в 1984 році в гуртожитку коледжу і його партнер Сілвер Лейк місяцями переконували інвесторів прийняти пропозицію про викуп компанії з ринку, заявляючи, що так буде легше трансформувати її в постачальника корпоративних комп'ютерних послуг.

"На цьому тижні вони здобули перемогу - один з основних противників плану, інвестор Карл Айкан змирився з поразкою, заявивши, що йому "неможливо перемогти", - пише видання.

Як зазначається, ще на початку 2000-х Dell вважалася зразком для наслідування, будучи першою фірмою, яка почала продавати комп'ютери в комплектації за побажаннями користувачів через Інтернет.

Однак, у 2012 році Dell скоротила свою частку світового ринку ПК до 10% з 12,5% роком раніше.

Як повідомлялось раніше, прибуток Dell Inc впав в другому кварталі цього року на 72% на тлі триваючої боротьби за майбутнє компанії між її засновником та інвестором Карлом Айканом.

Раніше повідомлялось, що основний акціонер компанії Карл Айкан виступив проти угоди, запропонованої Деллом, стверджуючи, що ціна, запропонована ним за фірму, занизька.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 3:54

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.