Державний борг Іспанії досяг рекордного рівня майже в трильйон євро

Державний борг Іспанії досяг в червні рекордного рівня в 942,8 мільярда євро.

Про це пише ВВС з посиланням на дані центробанку країни.

Показник виріс до 942,8 мільярда євро (1,3 трильйона доларів), що дорівнює 92,2% обсягу ВВП країни, зазначає центробанк Іспанії.

Видання додає, що це майже на 15% вище, ніж за аналогічний період минулого року, і вище цільової межі, яку встановив іспанський уряд на рівні 91,4%.

Як зазначається, ріст боргу відбувся навіть "незважаючи на серйозні скорочення державних витрат", які призвели до вуличних протестів і того, що безробіття сьогодні перевищує 26%.

"Уряд прем'єр-міністра Маріано Рахоя поставив за мету скоротити державні витрати на 150 мільярдів євро в період з 2012 і 2014 роки, але зростання безробіття і, як наслідок - виплат, робить цю мету неможливою", - пише видання.

На думку аналітиків центробанку, державний борг країни може перевищити 100% ВВП вже в найближчі три роки. "Це буде найвищий рівень боргу країни за більш, ніж сторіччя", - зазначається.

Видання пише, що Рахой може бути задоволений тільки одним фактом - обтяжені боргами банки країни почали знижуючи свої запозичення у Європейського центрального банку (ЄЦБ).

В серпні іспанські банки позичили від ЄЦБ 249,3 мільярда євро, продовживши практику попередніх місяців, протягом яких також відбувалось падіння запозичень.

Видання зазначає, що на рекордно високому рівні запозичення іспанських банків у ЄЦБ були у серпні 2012 року, тоді вони позичили 411 мільярдів євро.

Як відомо, у 2012 році іспанські банки отримали 41 мільярд євро фінансування від ЄС.

Раніше повідомлялось, що найбільший банк Іспанії різко наростив прибуки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:52

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.