Росія радить Європі купляти заборонену нею продукцію з Молдови й України

Головний державний санітарний лікар Росії, глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко порадив країнам ЄС купляти заборонену його відомством продукцію з Молдови й України.

Про це повідомляє "ВВС.Україна".

"Російський чиновник відкинув звинувачення про те, що заборона на імпорт продукції з Молдови має політичне підґрунтя і порадив країнам ЄС закупити цю продукцію", - йдеться в повідомленні.

Критикуючи якість молдавського вина, глава Росспоживнагляду згадав і про продукцію Roshen. Він заявив, що українська сторона не виконує погоджений з його відомством механізм повернення продукції Roshen на ринок РФ.

"За словами російського чиновника, навіть "песимістичні прогнози" про те, що через позицію української сторони продукція компанії повернеться на російський ринок через декілька років, "вже не виправдаються", - зазначає видання.

Як відомо, 29 липня Росспоживнагляд заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen, яка нібито не відповідала нормативам.

А 24 серпня глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що повернення продукції компанії Roshen на російський ринок може затягнутися на роки.

Хоча раніше Онищенко заявляв, що повернення Roshen в Росію стане можливим після інспекції Росспоживнаглядом чотирьох українських фабрик компанії. Про це було домовлено в ході візиту української делегації до Москви.

Як нещодавно заявив гендиректор компанії Roshen, російське відомство всяко затягує інспекцію українських фабрик.

Також відомо, що 10 вересня, Росія заборонила поставки вина з Молдови через претензії до якості.

Президент Молдови Ніколає Тімофті назвав це рішення влади РФ "нехристиянським жестом", а румунський євродепутат Моніка Маковей назвала Росспоживнагляд "російським міністерством війни".

Раніше також повідомлялось, що відомство Онищенка у зв’язку з скандалом навколо затримання в Білорусі гендиректора російського заводу "Уралкалій" висловило претензії до білоруського молока.

Відомо, що Україна й Молдова мають намір підписати Угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства в листопаді цього року.

Як відомо, Україна, Молдова, Вірменія, Грузія і Азербайджан, (обмежено також Білорусь) є учасниками програми Східного партнерства ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:09

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.