Влада продовжує розпродувати Україну?

"Національний план дій" президента Віктора Януковича є продовженням енергетичного розпродажу країни.

Таку думку висловив експерт Інститут енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

Так, два головних завдання "Національного плану дій" - це корпоратизація Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" і Національної енергетичної компанії "Укренерго", приватизація і концесія на термін більше 10 років газорозподільних мереж.

Але "мотивом № 1", який змушує президента йти на велику приватизацію енергетики, є газові переговори з Росією, зазначає експерт Інституту Юрій Корольчук.

За словами експерта, "Національний план дій" - це продовження торгу з Росією з приводу ціни на газ, газового консорціуму, а також політичних пропозицій в рамках Митного союзу та ЄврАзЕС.

"Зношеність електричної та електрогенеруючої системи не залишає вибору ні Януковичу, ні наступному президенту - і приватизація електросистеми неминуча. І в першу чергу це стосується "Енергоатома" та "Укренерго", - підкреслює Корольчук.

На думку експерта, держава повинна залишити контроль над стратегічними об'єктами, якими є газопроводи, і зберегти існуючу систему роботи - далі здавати їх в "оренду" облгазам.

"Особливо викликає занепокоєння намір влади приступити до корпоратизації "Енергоатома", що призведе в майбутньому до приватизації атомних електростанцій", - каже експерт.

Корпоратизація і наступна приватизація атомної енергетики - це вихід із ситуації, але за умови збереження більше 50% державного контролю над атомними станціями, зауважує Корольчук.

За його словами, важливо, щоб інвестором виступала не одна компанія, а група великих міжнародних енергетичних компаній - у тому числі і російського "Росатома", які будуть стримувати і врівноважувати один одного.

В випадку "Укренерго" також бажано, щоб інвестором виступала група міжнародних енергетичних компаній, каже експерт.

Як відомо, президент підписав указ від 12 березня 2012 року, згідно з яким в Україні введено в дію національний план заходів на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.