JP Morgan змушений виплатити 800 мільйонів компенсацій

Банк JP Morgan погодився виплатити американським і британським фінансовим регуляторам як мінімум 800 мільйонів доларів для досудового врегулювання справи так званого "Лондонського кита".

Про це повідомляє "Лєнта.ру" з посиланням на The Wall Street Journal.

Найбільший банк США частково визнав свою провину в недостатньому контролі за діями своїх співробітників, що призвело до втрат понад 6 мільярдів доларів і потрясінь на фінансових ринках.

"Як очікується, офіційно про угоду буде оголошено на початку наступного тижня. Розмір компенсації при цьому може і збільшитися", - пише видання.

У врегулюванні будуть брати участь ФРС США, Комісія з цінних паперів і бірж (SEC), а також Управління з контролю за поведінкою учасників фінансового ринку Великобританії (FCA).

У банку при цьому заявляють, що JP Morgan увів інвесторів в оману щодо своїх втрат ненавмисно. Колишні трейдери, за повідомленням кредитної організації, просто "збрехали" топ-менеджменту.

Як відомо, справа "Лондонського кита" пов'язана з махінаціями, які організували три трейдери: Бруно Іксіль, Джулієн Граут та їх начальник Хав'єр Мартін-Артахо.

Спочатку під "Лондонським китом" мався на увазі Іксіль, але потім з'ясувалося, що він діяв з відома безпосереднього начальства.

Проти Граута і Мартіна-Артахо в США були порушені кримінальні справи.

Іксіль, який працював у Лондоні, протягом довгого часу вчиняв сумнівні транзакції. Він відкривав на біржі ризиковані позиції на сотні мільярдів доларів, деякі з яких довелося закрити з великими збитками.

Після цього Іксіль і його начальник звільнилися, так само як і директор з інвестицій Айна Дрю.

Американський Сенат у своєму розслідуванні стверджував, що керівництво банку вводило клієнтів в оману з приводу своїх збитків навмисно.

Раніше повідомлялось, що Федеральне агентство з фінансування житла США вимагає від JP Morgan сплатити штраф у більш ніж 6 мільярдів доларів, щоб врегулювати звинувачення у продажі неякісних іпотечних цінних паперів перед світовою фінансовою кризою.

Також повідомлялось, що за останні п’ять років банк витратив 21,3 мільярда доларів на погашення компенсацій і судові витрати у зв’язку з сумнівними фінансовими операціями.

Як відомо, інвестбанк JP Morgan Chase заснований в 1799 році і є одним зі світових лідерів. Банк входить до трійки найуспішніших в світі

В даний час банк, активи якого оцінюються в 2 трильйони доларів, провадить діяльність у понад 60 країнах.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.