АМКУ назвав причетних до картельної змови заради вищих цін

Антимонопольний комітет (АМКУ) завершив розпочате в травні 2012 року розслідування за звинуваченням великих торгових мереж в картельній змові, що призвело до підвищення цін у торговельних мережах на продукти харчування в 2010-2011 роках.

Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

При цьому, як зазначають в АКМУ, компанії узгоджували між собою також "формат взаємодії з постачальниками, що зачіпало інтереси останніх".

Зокрема, компанії вимагали від постачальників відстрочки платежів (до 120 днів) і оплати різних додаткових послуг (реклама,бонуси та інше), які досягають 5-10% від вартості поставленого товару.

Як повідомляється, таким чином було створено картель, "в центрі якого знаходиться ТОВ "АСНільсен Юкрейн"".

На основі зібраних доказів, АМКУ зазначає, що до картельної змови були причетні ТОВ "Фоззі-Фуд", ТОВ "Фора", ТОВ "Ашан Україна Гіпермаркет", ТОВ "Фудмаркет", ТОВ "ЕКО", ПІІ "БІЛЛА-Україна", ТОВ "Край-2", ПрАТ "Фуршет", ДП "Фуршет Центр", ДП "Сеть-Маркет", ДП "Мережа-Трейд", ДП "Терра-Трейд", ДП "Продмережа", ТОВ "НОВУС Україна", ПрАТ "Ікс 5 Рітейл Груп Україна", ТОВ "Спар-Центр", ТОВ "Бімаркет", ТОВ "МЕТРО Кеш енд КеріУкраїна", ТОВ "АТБ-маркет", ТОВ "Адвентіс", ТОВ "АСНільсен Юкрейн".

В Комітеті зазначають, що після отримання доказів, надіслали свої висновки підозрюваним компаніям і тепер вони, ознайомившись з матеріалами подання, мають право подати свої міркування та зауваження для прийняття рішення у справі.

"На сьогодні роздрібні оператори звернулися до Комітету з клопотанням відкласти ухвалення рішення у справі на другу половину жовтня у зв'язку з великим обсягом обробки подання", - повідомляє АМКУ.

Раніше повідомлялось, що АМКУ виявив ознаки картельної змови на ринку роздрібної торгівлі.

При цьому заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін заявляв, що в цій справі вже у вересні буде прийняло рішення.

Порушення антимонопольного законодавства в частині картельних угод між учасниками ринку продуктового роздробу загрожує рітейлерам штрафами в розмірі до 10 % від річного обороту компанії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:34

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.