Польща не підтримала угоду про добудову трубопроводу "Одеса-Броди"

Усі учасники проекту створення Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) на базі українського трубопроводу "Одеса-Броди", крім представників Польщі, на зустрічі в Києві минулого тижня підтримали підписання міжнародного договору для його розвитку.

Про це сказав генеральний директор створеної для розвитку цього проекту компанії "Сарматія" Сергій Скрипка, повідомляє УНІАН.

Він зазначив, що Польща, як і раніше, вважає, що для реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору можна обійтися без підписання міжнародної угоди між країнами-учасницями.

"Представники Польщі повідомили, що передадуть інформацію про готовність всіх учасників проекту перейти до підготовки міжнародного угодою в польський уряд", - сказав Скрипка, зазначивши, що зустріч відбулася на рівні експертів.

Співрозмовник агентства повідомив, що, незважаючи на таку позицію, вважає можливим підготовку до кінця вересня заявки на дофінансування проекту Європейським Союзом.

Він також сказав, що збори акціонерів "Сарматії", на яких може бути прийнято рішення про фінансування діяльності компанії та самого проекту, відбудуться, найімовірніше, в жовтні поточного року.

За його словами, пізніший термін не заважає подачі заявки на отримання дофінансування від Євросоюзу.

Водночас він підкреслив, що ЄС може виділити зарезервовані для проекту кошти тільки у разі, якщо буде документально підтверджено наявність усього фінансування проекту.

"У нас ще є час, тому що заявка в Єврокомісію буде перевірятися ще в Польщі", - сказав Скрипка.

Як повідомлялось, раніше представники міністерства економіки Польщі, відповідального за проект ЄАНТК, називали необов'язковим підписання міжнародного договору для підтримки проекту, зазначаючи, що головною є наявність постачальників і покупців каспійської нафти.

Гендиректор "Сарматії" раніше заявляв, що така позиція може призвести до втрати зарезервованого для проекту фінансування Євросоюзу.

На початку вересня стало відомо, що Польща залишила проект ЄАНТК у списку пріоритетних, з можливістю отримання дофінансування Євросоюзу в обсязі близько 125 мільйонів євро, або 25% вартості будівництва відсутньої ділянки трубопроводу на польській території (до Плоцька).

Раніше представники Сарматії", акціонерами якої є національні нафтотранспортні компанії з України, Польщі, Азербайджану, Грузії та Литви, повідомляли про намір залучити для цього проекту кредитні кошти, а також виділити частину власних.Коментарі

Додати коментар


Александр

НИКОГДА достроен не будет. Столько лет "достраивали ", запускали в аверсном режиме и т.д., а воз и ныне там. НЕТ нефти. Нет никакой реальной экономики в этом проекте. Точно так и в случае с LNG-терминалом в Одессе. Нет газа. Но...бабло помыть надо. Польша, в данном случае, видно на больший процент расчитывала из 125 лимонов. Не договорились. Вот и вся экономическая выгода.

PomFC

А кто в этом сомневался. После подписания с ЕС она вообще будет не нужна. Это В начале ЕС всячески агитировала на строительстве этой трубы как план давления на Россию .Украина вложила не малые средства а проект оказался весьма убыточный. Вот так ЕС будет и дальше разваливать предприятия Украины доведя страну(Украину) да сырьевого и аграрного уровня.

ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.