З Україною переговори вже завершені - президент ЄС

Президент Європейського Cоюзу Херман Ван Ромпей сказав в інтерв'ю російській газеті, що Україна не зможе увійти до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану, якщо створить зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Про це пише "Комерсант".

За словами Ван Ромпея з Україною щз цього приводу переговори вже завершені.

"Це проблема технічного характеру, перешкода виникає, якщо країна одночасно бере участь в зоні вільної торгівлі і хоче увійти до Митного союзу, тоді як не всі члени союзу є членами СОТ. Ось тоді це перетворюється на модель "або-або", але це не політична проблема, а логічний наслідок - ви не можете мати ЗВТ з нами, і в той же час Митний союз з країнами, що не настільки відкрили власну торгівлю, як це зробили ми. Тому не можна говорити , що це тиск з нашого боку" , - сказав Ромпей.

Він зазначив, що близькі до завершення угоди про асоціацію з Молдовою, Грузією, Вірменією та Україною.

"З Україною ми завершили переговори, проте країні необхідно виконати ряд процедур перед підписанням угоди. Ми не вважаємо, що це загрожує російським інтересам, ці країни повинні приймати самостійні рішення, без тиску ззовні", - підкреслив він.

Ромпей додав, що були проведені переговори, тому з боку ЄС ніякого тиску немає, немає обмежуючих умов "якщо ви робите це, то ми зробимо те".

"Якщо країна підписує Угоду про асоціацію, що означає і політичну співпрацю, і Угоду про зону вільної торгівлі, то це не повинно сприйматися як перешкода хорошим відносинам з Росією - це не модель "або-або", скоріше "і – і", на що в Росії не завжди дивляться аналогічним чином", - сказав він.

Як повідомлялось, Уряд на своєму вчорашньому засіданні схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, включаючи всеохоплюючу зону вільної торгівлі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.