ЄС може компенсувати сусідкам втрати від торгового тиску Росії

Європейський Союз передбачає варіанти компенсації втрат країн-партнерів внаслідок "торгівельних війн" з Росією.

Про це сказав Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле, повідомляє УНІАН.

"Якщо наші партнери стають об'єктом невиправданого тиску будь-якої сторони, включаючи, звичайно ж, тиск Росії, і якщо це пов'язано з їхнім прагненням підписати або парафувати Угоду про асоціацію з ЄС, Євросоюз має знайти можливість відшкодувати їхні втрати", - сказав Фюле.

За його словами, прикладом може слугувати Молдова, для якої ЄС вже ініціював процедуру збільшення квот на імпорт вина.

Що ж до компенсацій для України він сказав: "Наскільки я розумію, ситуація на українсько-російському кордоні покращилася, і у вас вже немає тих проблем, що були в серпні? Ми не приймаємо заходів, якщо вони не пов'язані з поточною ситуацією".

Разом з тим, Фюле наголосив, що серпневі події підштовхнули ЄС до низки рішень, зокрема, в ЄС розглядають варіант, щоб "якомога більша частина Угоди про асоціацію набула чинності ще до завершення процедури ратифікації".

За словами єврокомісара, ЄС відкритий до діалогу з РФ про причини торгового протистояння.

"Ми щодо цього питання і використовуємо різні майданчики, в тому числі саміт "Великої двадцятки", щоб обговорити це. Але ми не почули від них будь-яких детальних пояснень причин того, що відбувається, крім того, що Росія "переслідує власні інтереси"", - сказав Фюле.

Як повідомлялось, останнім часом Росія посилила тиск на сусідні країни, які ведуть політику зближення з Євросоюзом.

Зокрема, 29 липня Росспоживнагляд заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen, яка нібито не відповідала нормативам.

В середині серпня російська митниця заблокувала експорт українських товарів. Роботу в звичному режимі митниця відновила тільки після втручання з боку ЄС.

Крім того, 10 вересня, Росія заборонила поставки вина з Молдови через претензії до якості, на що румунський євродепутат Моніка Маковей назвала Росспоживнагляд "російським міністерством війни".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 21:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.