Парламент дозволив Рахунковій палаті наглядати за наповненням бюджету

Верховна Рада ухвалила зміни до статті 98 Конституції України щодо повноважень Рахункової палати, надавши їй можливість контролю за надходженнями до держбюджету.

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

За відповідний законопроект №2049, підготовлений Адміністрацією президента, проголосували 380 народних депутатів.

Як йдеться в поясненні до законопроекту, Конституція досі передбачала здійснення Рахунковою палатою контролю "лише за використанням коштів держбюджету, залишаючи поза цим контролем доходну частину бюджету".

У президента вирішили виправити це, адже "здійснення контролю за виконанням державного бюджету як щодо доходної, так і щодо видаткової частини є вимогою основоположних міжнародних документів у сфері контролю державних фінансів".

На думку авторів законопроекту, покладання на Рахункову палату функцій контролю за надходженнями до бюджету "зможе забезпечити право всього суспільства на отримання повної, прозорої та об'єктивної інформації щодо стану національної економіки та державних фінансів".

Ухвалений Верховною Радою закон набере чинності одразу після його опублікування.

Як відомо, цей закон був одним з пріоритетних з так званого "пакету євроінтеграційних законопроектів", ухвалення яких було однією з умов підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Як відомо, таку угоду Україна та ЄС мають намір підписати в листопаді цього року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 22:38

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.