"Укрзалізниця" просить 10 мільярдів на закупівлю вагонів

"Укрзалізниця" пропонує передбачити в держбюджеті на наступний рік близько 10 мільярдів гривень на оновлення рухомого складу підприємства, який зношений на 86%.

Про це повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

Зокрема, на оновлення пасажирського рухомого складу у держбюджеті 2014 року пропонується передбачити 5,934 мільярда гривень.

На ці кошти підприємство хоче закупити 300 купейних вагонів для курсування в міждержавному та внутрішньому сполученнях, 100 плацкартних вагонів, 52 СВ-вагони, 41 пасажирський вагон, пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та 7 спеціалізованих вагонів.

Для оновлення рухомого складу на приміському сполученні "Укрзалізниця" хоче отримати понад 4,05 мільярда гривень. На ці кошти планується закупити 39 електропоїздів та 10 дизель-поїздів.

Також "Укрзалізниця" в наступному році запланувала капітальне будівництво. Зокрема, електрифікацію 225 кілометрів ділянки дороги Ворожба-Люботин "Південної залізниці", а також будівництво шляхопроводів та реконструкцію підпірних стінок на дільниці Хриплін-Рахів-держкордон "Львівської залізниці".

Крім того, направлені пропозиції до Мінінфраструктури щодо виділення бюджетних коштів на будівництво автомобільної складової залізнично-автомобільного мостового переходу через Дніпро у Києві в сумі 455,6 мільйона гривень.

У компанії зазначають, що у 2013 році для оновлення рухомого складу було передбачено придбання 200 купейних вагонів, 41 пасажирський вагон з місцями для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями та 7 спеціалізованих вагонів, 75 вагонів для здійснення приміських перевезень. "На сьогодні кошти ще не виділені", - додають в "Укрзалізниці".

В компанії також уточнили, що "за період Незалежності України кошти на придбання вагонів та локомотивів для перевезення пасажирів із державного бюджету не виділялись".

В той же час з 1992 року "Укрзалізниця" за власні кошти закупила лише 561 вагон.

Знос рухомого складу в компанії оцінюють на рівні 86% (при терміні служби 28 років, середній вік пасажирських вагонів в компанії становить 27,5 роки).

Як повідомлялось, в січні-серпні цього року "Укрзалізниця" перевезла 283,3 мільйона пасажирів. За цей же час "Укрзалізниця" отримала збиток від перевезення пасажирів у розмірі 3,858 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2021, 17:17

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.