Парламент планує надати "Нафтогазу" держгарантій на 11 мільярдів

Верховна Рада має намір дозволити надання держгарантій НАК "Нафтогаз України" в розмірі 11 мільярдів гривень для покриття кредиту "Газпромбанку" (РФ) і "Ощадбанком".

За відповідний законопроект про внесення змін до Закону про державний бюджет на 2013 рік проголосували в першому читанні 232 народних депутати, повідомляє УНІАН.

Раніше представники Міністерства енергетики на обговоренні проекту закону в парламентському Комітеті з питань бюджету відзначали, що зазначений обсяг коштів на даний момент є достатнім для покриття кредитів.

Так, за словами представника Міненергетики, за кредитною угодою з "Газпромбанком" заборгованість станом на 4 вересня становила 1,794 мільярда доларів.

Щоб скористатися цими коштами, необхідні державні гарантії в обсязі не менше 500 мільйонів доларів (близько 4 мільярдів гривень).

Стосовно зобов'язань перед "Ощадбанком", компанія потребує 6,236 мільярда гривень для того, щоб забезпечити облігації, які, як очікується, будуть випущені "Нафтогазом" і згодом викуплені "Ощадбанком".

Як повідомлялось, Кабмін доручив Мінфіну при перегляді держбюджету-2013 збільшити витрати на покриття дефіциту НАК "Нафтогаз України" на 10,668 мільярда гривень.

Також повідомлялось, що борг "Нафтогазу" перед державним бюджетом у 2013 році становитимуть 14,1 мільярда гривень.

В той же час заборгованістю підприємств теплокомуненерго перед "Нафтогазом" становить 17,5 мільярда гривень.

Як повідомлялось, "Нафтогаз" у другому кварталі 2013 року збільшив чистий збиток порівняно з аналогічним періодом 2012 року в 2,25 разу - до 10 мільярдів гривень із 4,451 мільярда гривень.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.