Франція добивається жорсткішого оподаткування в ЄС американських Інтернет-компаній

Франція підготувала пакет змін для регулювання Інтернет-ринку ЄС, зокрема, пропонує обкласти спеціальним податком американські Інтернет-компанії, такі як Google і Facebook.

Про це повідомляє "Ліга.Бізнес" з посиланням на видання CyberSecurity.

Також Франція пропонує більш жорстке регулювання даних, що знаходяться в розпорядженні компаній, що стало актуальним після низки скандалів з АНБ США.

Підготовлений пакет пропозицій по Інтернет-оподаткуванню Франція має намір представити на саміті європейських лідерів у жовтні.

До цього часу французькі міністри проведуть ряд зустрічей з представниками інших країн ЄС, щоб схилити їх до ухвалення "Інтернет-пакета", пише видання.

"Очікується, що вже в найближчі дні міністр цифрової економіки Франції Флер Пеллерін проведе зустріч з єврокомісаром Нелі Кроес, а також з міністрами з Великобританії, Німеччини, Іспанії, Польщі та інших країн", - зазначається в повідомленні.

Одна з головних пропозицій Франції - це посилення податкової системи щодо Інтернет-компаній міжнародного масштабу, зокрема, блокування для компаній можливості переведення європейської виручки в країни з лояльними податковим режимом, таким як в Ірландії.

Головний принцип пропозиції полягає в тому, що податок повинен сплачуватися в тій країні, де отримується виручка.

Крім того, Франція пропонує переглянути податки на ряд "культурних товарів та послуг", маючи на увазі цифрові музичні записи, книги та фільми.

"Головне, чого ми добиваємося - це визначення податкового базису, який був би застосований до всієї європейської території. Ми говорили з Google і Facebook. Звичайно, вони незадоволені, коли розуміють, що їхні податки зростуть. Однак, вони також заявляли, що їм потрібна стабільність і чітке розуміння податкових правил", - цитує видання Пеллерін.

Вона також зазначила, що Франції та іншим європейським країнам належить створити "загальне поле гри" в цифровій економіці.

Міністра турбує, що неєвропейські компанії зараз займають центральні позиції в цифровому світі й отримують в Європі значну частину своїх доходів, не виплачуючи Європі належних з цього податків.

"Потрібно розуміти , що це не повстання проти американських компаній чи американських операторів. Ми також не збираємося регулювати Інтернет як такий. Мова йде лише про регулювання ряду платформ, які домоглися домінуючого положення і роблять неможливим для невеликих гравців вихід на ринок", - зазначила міністр.

У пропозиціях Франції йдеться про створення загальноєвропейських венчурних фондів, які б вкладали в європейські IT-стартапи.

У Франції неофіційно говорять, що хотіли б ввести значну частину пакету пропозицій вже в другому кварталі 2014 року.

Як повідомлялось, великі Інтернет-компанії США як Yahoo, Microsoft, Facebook і Google подала до суду на Агентство національної безпеки США, щоб відстояти своє право на публікацію кількості запитів, які спецслужби роблять для отримання доступу до особистої інформації клієнтів цих компаній.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:59

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.