В уряді пояснили, чому не можуть підготувати бюджет на 2014 рік

Кабінет Міністрів не може остаточно сформувати бюджет на 2014 рік через ухвалення парламентом нових законів, якими передбачені зміни в прибуткову й витратну частини держбюджету.

Про це під час Години уряду у Верховній Раді заявив перший заступник міністра фінансів Анатолій М’ярковський, повідомляє УНІАН.

Замміністра нагадав, що Кабмін підготував і надав на розгляд Верховної Ради проект держбюджету на 2014 рік, схвалений постановою уряду від 11 вересня 2013 року (№662).

"Але є низка чинників, незалежних від дій уряду, які мають вагомий вплив на формування показників проекту державного бюджету на 2014 рік", - сказав він.

Зокрема, за словами М'ярковського, на розгляді Верховної Ради знаходяться законопроекти, які можуть забезпечити додаткові надходження до бюджету на суму близько 9,6 мільярда гривень.

Також є законопроекти, які можуть призвести до значних витрат на суму близько 9 мільярдів гривень.

Крім того, є проекти законів, які потребують додаткового фінансування на близько 17,5 мільярда гривень.

"Ці законопроекти зареєстровані за останні два тижні, тобто з 1 по 15 вересня. Ясна річ, що ми не могли їх враховувати або оцінювати і резервувати кошти в разі їх ухвалення", - сказав М'ярковський.

Як відомо, сьогодні, 20 вересня, під час Години запитань до уряду, Кабмін доповідав про виконання бюджету 2013 року й про принципи формування бюджету на 2014 рік.

Відомо, що проект держбюджету на 2014 рік уряд прийняв за основу на засіданні 11 вересня з показником зростання ВВП у 3%, інфляцією на рівні 8,3%, державним боргом у 32,4% ВВП і дефіцитом держбюджету на рівні 2,7% ВВП.

Макропоказники держбюджету-2014, зокрема, прогноз росту ВВП, розкритикували експерти.

Разом з тим, як повідомляли ЗМІ, при розгляді держбюджету самого документу не бачили навіть урядовці.

Цей проект Кабмін вніс до Верховної Ради у суботу, 14 вересня. Однак, самого тексту законопроекту №3000 на сайті Верховної Ради розміщено не було. 16 вересня глава парламенту повернув проект бюджету уряду на доопрацювання.

Як відомо, в держбюджеті на цей рік закладено ріст ВВП в 3,4%, в той час як економісти прогнозують максимум до 1% росту ВВП (МВФ прогнозує "нульовий" ріст).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:57

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.