Понад 70% акцизного збору забезпечує тютюнова галузь - Клименко

Понад 70% акцизного податку в Україні забезпечує тютюнова галузь, причому за останній рік відрахування тютюнових компаній до бюджету зросли на 15%.

Про це сказав в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр" міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

"Понад 70% акцизного податку на сьогодні забезпечує тютюнова галузь. За останній рік її представники збільшили відрахування до бюджету на 15%. У грошовому еквіваленті це більш як 12 мільярдів гривень", - сказав Клименко.

Міністр наголосив, що "цих коштів достатньо для повного фінансування заходів з охорони здоров'я, закладених у цьогорічному державному бюджеті, або ж для половини усієї освітньої галузі".

При цьому він наголосив, що дане зростання не пов'язане з тим, що українці почали більше курити, адже за даними Держстату, реалізація тютюнових виробів в Україні за рік впала на 13%.

За словами Клименка, зростання надходжень акцизного податку спричинене кількома факторами.

"Ми змінили принципи справляння акцизу, посилили ефективність контролю за ринком, провели системну роботу щодо детінізації ринку. Спільно з МВС розпочали масовану атаку проти тіньових схем виробництва та реалізації тютюну", - пояснив міністр.

Він додав, що радий, "що споживачі продукції не відчули незручностей від нашої роботи. А навпаки, тепер більшою мірою захищені від фальсифікату й контрафакту".

Зокрема, за словами Клименка, з початку року співробітники Міндоходів було вилучено з незаконного обігу 7,3 мільйона пачок тютюнових виробів на суму понад 60 мільйонів гривень.

Як зазначається, за 8 місяців цього року акцизний збір забезпечив більш як 17,5 мільярда гривень, а це понад 8% доходів держбюджету.

Як повідомлялось, з 1 вересня В Україні почали діяти нові акцизні марки з посиленим захистом для алкоголю та тютюнових виробів.

В Міндоходів вважають, що акцизні марки нового зразка економічного невигідно підробляти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:09

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.