Європа не має лідера здатного запропонувати якісну програму розвитку ЄС - Стросс-Кан

Європа має проблему нестачі лідерів, які могли б запропонувати континенту програму руху вперед, зазначає колишній директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан.

Про це пише "Інтерфакс-Україна", посилаючись на офіційний сайт форуму.

"Проблема Європи сьогодні - не технічна проблема. Дуже важливе політичне питання. Більшість людей у відчаї, їм потрібна впевненість у майбутньому. А ця впевненість - це питання політики, питання лідерства", - сказав екс-директор МВФ під час дискусії про майбутнє Європи на Ялтинській щорічній зустрічі.

Д.Стросс-Кан із жалем констатував, що не бачить серед європейських лідерів людини, здатної переконати свою країну й інші країни в необхідності поглиблення співробітництва в рамках ЄС і подальшого розвитку ідеї єдиної Європи, того, хто міг би ефективно протистояти партикуляризму та націоналізму. "Ми маємо щось робити. У Європи є своя роль. І у Європи є своє майбутнє", - зазначив він.

Екс-глава МВФ також вважає, що питання розширення Євросоюзу закладені вже в самій ідеї загальноєвропейського дому. "Європа - це не кордони. Європа - це ідея. І до цієї ідеї багато хто може приєднатися. Але щоб ця ідея жила, її потрібно просувати", - наголосив він.

У свою чергу, канцлер Німеччини (1998-2005) Герхард Шредер заявив, що країнам Європи, що входять до Європейського Союзу, потрібно більше політичної єдності.

"Неможливо мати стабільну спільну валюту і контролювати тільки монетарну політику, потрібно, щоб була можливість контролювати і фіскальну сферу, економіку, соціальну політику теж", - сказав він під час дискусії про майбутнє Європи.

Політик висловив думку, якою має бути головне завдання на найближчий час: "Якщо нам потрібна стабільна валюта - без криз, ми маємо створювати політичний союз. Це завдання на наступний рік. Нам потрібна більша, а не менша інтеграція в Європі".Коментарі

Додати коментар


Антон Р

добре що український народ це поки не піклує. ці люди пропонують нам співпрацю і обіцяють витягти з кризи. кому ми віримо?

ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 19:57

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.