Прірва між провідними і проблемними країнами єврозони буде зростати - E&Y

Експерти аудиторської компанії Ernst & Young прогнозують, що розбіжність між провідними і проблемними країнами Європи буде посилюватися.

Про це йдеться в звіті британської E&Y під назвою "Єврозона в процесі відновлення, але прірва між Північчю і Півднем продовжує зростати", повідомляють "Вєсті".

Аналітики нагадують, що за прогнозами ЄЦБ спад ВВП єврозони за підсумками 2013 року становитиме 0,5%, у 2014 році очікується зростання ВВП на 0,9%, а у 2015-2017 роках темпи зростання ВВП єврозони становитиме 1,5%.

При цьому в компанії зазначають, що на цьому тлі варто виділити підсилення відмінностей між центром Європи та її периферією.

"Німеччина залишається локомотивом єврозони. Темпи зростання ВВП Німеччини цього року за прогнозами складуть 0,6%. При цьому в більшості периферійних країн триває рецесія", - йдеться у звіті.

На думку аналітиків E&Y, серйозні розбіжності в умовах доступу до фінансування та ситуації на ринку праці будуть й надалі залишатися яскравою ознакою різниці у розвитку країн єврозони.

"Дана ситуація є реальною перешкодою для ефективного управління регіоном та подальшої економічної інтеграції", - зазначають аналітики.

За їх прогнозом, брак доступних фінансових коштів, особливо на периферії, буде обмежувати загальні темпи економічного розвитку багатьох країн у єврозоні.

Безробіття в єврозоні на думку аналітиків компанії досягне свого максимуму на рівні 12,6% в середині 2014 року. При цьому очікується, що в Іспанії воно складе 27,6%, в ​​Греції - 29%, а для Німеччини становитиме 5,4%.

Як додає видання, навесні цього року економісти рейтингового агентства Standard and Poor's також відзначили фрагментованість фінансової картини в єврозоні.

Зокрема, на їх думку розбіжність у вартості залучення кредитів для Німеччини, Франції, Іспанії, Греції, Португалії та інших країн дуже суттєво позначається на динаміці їх економічного розвитку.

Раніше "Реальна економіка" повідомляла про прогнози, зроблені аналітиками МВФ, які очікують ріст розвинених економік і проблеми в економік, що розвиваються.

Подібну думку мають і аналітики Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Як відомо, за підсумками першого півріччя цього року безробіття в єврозоні становило 12,1% проти 8,3% в кінці 2008 року. Рекордсменами тут є Греція (26,9%) та Іспанія (26,3%).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 16:16

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.