Новий кредит від МВФ закриє тему дефолту - експерти

Відновлення фінансового співробітництва з МВФ в найближчій перспективі зніме всі прогнози щодо можливого дефолту України.

Таку думку в кулуарах 10-ї щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії YES висловили ряд експертів, пише "Дзеркало тижня".

"Думаю, що дефолту не варто очікувати. Вона, звичайно, змушує задуматися і прийняти рішення, але в України є ще кілька страховок, якими вона може скористатися. І найефективніша - відновити співпрацю з МВФ", - сказав, зокрема, глава інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.

На його думку, влада могла б піти на дві політичні жертви, щоб відновити співпрацю з МВФ: підвищення тарифів на газ і тепло з одночасною компенсацією найбіднішим верствам населення, та звільнення курсу гривні.

Голова Dragon Capital вважає, що ослаблення гривні на 10-15% не стане проблемою, оскільки після відкриття програми МВФ, навпаки, піде зміцнення гривні, що дозволить суттєво знизити внутрішні процентні ставки по гривні.

"Вони зараз на рівні близько 20% річних, а можуть впасти до 10-12%, і це дасть дуже великий поштовх економіці. Чим раніше це зробити, тим більше зможемо відновити зростання економіки ще перед виборами", - сказав Фіала.

Схожу думку висловив і голова інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

"В запасі у економічної влади є цілий ряд рішень, цілий ряд варіантів, які, мабуть, можуть бути болісно сприйняті населенням і можуть вдарити по рейтингу влади, але, з іншого боку, в будь-якому разі це краще, ніж дефолт. Насамперед, можлива угода з МВФ".

Він також додав, що "як я розумію ситуацію, така угода серйозно обговорюється". "Питання - коли це станеться, яка може відбутися девальвація і на скільки можуть піднятися тарифи", - додав Мазепа.

Необхідність відновлення фінансової співпраці з МВФ підтримує і екс-віце-прем'єр і екс-голова Нацбанку Сергій Тігіпко.

"МВФ дуже був би зараз потрібен. Впевнений, що у нас є свої резерви, але, думаю, що без МВФ зараз буде дуже важкий період часу", - сказав він.

Депутат зазначив, що тимчасова відмова ФРС США від зміни політики кількісного пом'якшення дає Україні перепочинок на 2-3 місяці, але рано чи пізно ставки на ринку запозичень почнуть рости.

"А за ці, умовно, три місяці ми не зможемо брати стільки, щоб вирішити всі наші проблеми з боргом. Тому думати про МВФ дуже потрібно було б", - вважає Тігіпко.

Як повідомлялось, радник президента РФ Сергій Глазьєв на конференції в Ялті лякав Україну дефолтом із-за дефіциту платіжного балансу, який, на його думку, становить 10 мільярдів доларів.

Екс-глава ради Нацбанку Петро Порошенко, який також виступав з Глазьєвим в одній сесії на Ялтинській конференції теж висловив думку, що підтримка міжнародних фінансових організацій поліпшить кредитні рейтинги країни.

За його словами, слідом за МВФ збільшити кредитування України зможе також Європейський банк реконструкції і розвитку та Світовий банк.

Нещодавно експерт Олег Устенко спрогнозував, що Україна має усі шанси отримати гроші МВФ вже у березні 2014 року, якщо у жовтні-листопаді активізує переговори з Фондом про відкриття нової програми stand by.

Як відомо, Україна вже більше року веде переговори з МВФ про відкриття нової кредитної програми на 15 мільярдів доларів.

25 липня заступник керівника департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Вільям Мюррей натякнув, що фонд може прийняти рішення про відновлення програми співробітництва з Україною в листопаді цього року.

Тим часом для МВФ важливе також питання повернення боргу України за минулий кредит в розмірі 15 мільярдів доларів. На сьогодні уряду залишилось повернути ще 8 мільярдів доларів.

В цьому році Україна має повернути МВФ близько 5,8 мільярда доларів, з яких більше 4 мільярдів вже виплачено.

В 2012 році Україна повернула фонду 3,74 мільярда доларів. Це були рекордно великі платежі МВФ від 1994 року.

Як повідомлялось, президент Віктор Янукович вважає вимоги МВФ щодо підвищення ціни на газ для населення неприйнятними.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:08

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.