Російський "Південний потік" не увійшов до переліку пріоритетних проектів ЄС

Російський проект будівництва газопроводу "Південний потік" не увійшов до переліку пріоритетних проектів ЄС, які потребують першочергового фінансування з загальноєвропейського бюджету.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Reuters.

Проект "Південний потік" передбачає будівництво газопроводу по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину та Словенію на північний схід Італії.

Однак, як сказав журналістам Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер, цей проект не відповідає критеріям пріоритетності.

"Південний потік - це додатковий маршрут, але він не дає нам доступ до нових джерел енергоносіїв і не підвищує конкурентоспроможність енергетичного ринку Євросоюзу. Ми не маємо нічого проти "Південного потоку", але не вважаємо його пріоритетом для ЄС" , - сказав Еттінгер.

Як зазначає агентство, в жовтні Єврокомісія повинна опублікувати остаточний список проектів, що вважаються важливими для кількох держав ЄС.

"Хоча офіційні особи відмовилися оголосити список до його публікації, кілька дипломатів повідомили на умовах анонімності, що до переліку входять проекти Nabucco West і Трансадріатичний газопровід (TAP)", - пише видання.

Останній газопровід був вибраний консорціумом, який розробляє азербайджанське газове родовище Шах-Деніз для постачання цього газу в Європу.

"Чиновники Єврокомісії неодноразово стверджували, що проект Nabucco West не мертвий і може бути реалізований у разі збільшення поставок каспійського газу", - зазначає видання.

У список ЄС, що включає близько 200 проектів, також входить будівництво енергосистеми в країнах Балтії для подолання їх залежності від російських енергоносіїв і техніко-економічне обґрунтування будівництва газопроводу між Кіпром і Критом з його продовженням до Греції чи Італії.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.