Польська компанія хоче постачати в Україну газ

Польська державна нафтогазова компанія PGNiG має намір постачати в Україну до 1,7 мільярдів кубометрів газу на рік.

Про це йдеться у статті польської газети Dziennik Gazeta Prawna, повідомляє "Українська правда".

Видання оцінює вартість таких поставок у 700 мільйонів доларів. Тобто, ціна польського газу для України буде приблизно у 400 доларів за тисячу кубометрів з тенденцією до здешевлення.

Як повідомляється, Польщу і Україну об'єднує кілька трубопроводів, які до недавнього часу використовувались виключно для постачання газу у Польщу. Тепер же частину з них планується "розвернути".

Як відомо, Україна отримує газ як з Росії, так і з Європи. Ціна російського газу для України становить зараз близько 500 доларів за 1000 кубометрів (з врахуванням 100-доларової знижки за "харківськими угодами" – близько 400 доларів).

Ціна газу, який закуповується на європейських ринках і постачається німецькою компанією RWE Supply & Trading GmbH, трохи менша за 400 доларів за 1000 кубометрів.

Як повідомлялось, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що висока ціна на російський газ змусить Україну практично відмовитися від його закупівлі.

Як відомо, за підсумками 2012 року Україна імпортувала загалом 33 мільярди кубометрів газу, що на 4,53 мільярда кубометрів або на 26,5% менше, ніж в 2011 році.

Затверджений урядом прогнозний імпорт Україною в 2013 році становить 27,3 мільярда кубометрів газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 13:57

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.