Медведєв сказав Азарову, що після угоди з ЄС настануть "непрості часи"

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв не виключив застосування захисних заходів до товарів з України після підписання нею угоди про асоціацію з ЄС.

Про це він сказав на брифінгу після засідання Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав урядів сьогодні в Астані, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У рамках підписаного нами договору про зону вільної торгівлі країн СНД нам доведеться застосовувати спеціальний додаток до нього - додаток №6 про захисні заходи у разі загроз економічного характеру, якщо такі будуть", - заявив Медведєв.

За його словами, про такі можливі наслідки асоціації України з ЄС він проінформував свого колегу - прем'єр-міністра Азарова.

Як висловився Медведєв, судячи з того вибору, який зробила Україна, вона повинна вже сьогодні готуватися до того, що в торговельних відносинах з Росією настануть "не найпростіші часи".

"Це не означає, ще раз кажу, що все буде зовсім погано. Навпаки, ми будемо співпрацювати, але вони повинні давати собі звіт, - сказав російський прем’єр і додав, - про це повинні знати люди, які живуть в Україні".

При цьому Медведєв підкреслив, що його заява щодо ситуації навколо підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС не є ультиматумом, й українська сторона як і раніше зможе бути спостерігачем у Митному союзі, однак, не зможе стати членом об'єднання.

"Як тільки Україна підпише договір про асоційоване членство з Європейським Союзом, вона і де-юре і де-факто практично закриє для себе можливості повноцінної участі в МС", - сказав Медведєв і додав, - "Спостерігачам, звичайно, можна залишатися".

Як відомо, вчора Азаров відбув до Астани (Казахстан), де 24-25 вересня відбувається засідання Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав урядів (це виконавчий орган МС).

В рамках двосторонніх зустрічей Азаров обговорив з Медведєвим проблеми взаємної торгівлі, обсяги якої впали на 20% в цьому році.

Прем'єр також запропонував російському колезі обговорити конкретні положення Угоди про асоціацію України з ЄС, які викликають занепокоєння у російської сторони.

Раніше Путін вкотре наголосив, що Росія змушена буде захищати свій ринок, якщо Україна створить зону вільної торгівлі з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.