Moody's знизив рейтинги 11 українських банків, на черзі ще 13

Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги 11 українських банків до рівня Caa1.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на дані агентства.

"Moody's знизив базові кредитні оцінки 10 банків і знизив боргові та депозитні рейтинги, в тому числі за національною шкалою, 11 банків і однієї лізингової компанії", - йдеться в повідомленні агентства.

Крім того, агентство розглядає можливість подальшого зниження рейтингів ще 13 банків і однієї лізингової компанії слідом за зниженням рейтингів України до рівня Caa1 з B3.

Зниження рейтингу відбулось через низьку ліквідність української банківської системи і серйозний тиск на державні резерви, обумовлений попитом населення на валюту і необхідністю здійснити значні боргові виплати до кінця 2014 року, йдеться в повідомленні.

Як зазначається, мова йде про зниження рейтингів "Ощадбанку", "Приватбанку", "Райффайзен банку Аваль", "Укрексімбанку", "Промінвестбанку", "Сбербанку Росії" (українська філія), ПУМБ, "Банку Фінанси та Кредит", ОТР банку, VAB банку, банку "Південний", "Кредит Дніпро", "Укрінбанку" і лізингової компанії "Райффайзен лізинг Аваль".

Як відзначили в агентстві, рейтинги банків не можуть бути вище суверенних рейтингів. Єдиний виняток було зроблено для банку "Приватбанк" в грудні 2012 року, коли рейтинг банку був на одну позицію вище загальнодержавного рейтингу.

В Moody's не виключають, що надалі суверенний рейтинг України може бути переглянутий у бік зниження.

При цьому, за повідомленням низки ЗМІ, аналогічні побоювання висловили аналітики міжнародних рейтингових агентств Fitch Ratings та Standard & Poor's, що пояснили свої наміри відсутністю зрозумілої політики держави у сфері рефінансування боргових виплат.

Як повідомлялось, вчора, 24 вересня, Moody's знизило рейтинги 6 українських компаній - "Метінвест", "Донецьксталь", "Миронівський хлібопродукт", "Лемтранс", ДТЕК і Ferrexpo до рівня Caa1 з B3.

Рейтинг провідних українських компаній і банків агентство знизило услід за зниженням рейтингу українських єврооблігацій 21 вересня з рівня з рівня B3 до Caa1.

Раніше рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг компанії "Інтерпайп" Віктора Пінчука з B- до CCC.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 02 липня 2022, 20:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.