Перспектива України – бути частиною одного ринку від Лос-Анджелеса до Луганська

Європейські експерти вважають, що створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС одразу не покращить ситуації в країні, але в перспективі зробить Україну більш модерною та конкурентоспроможною на глобальному ринку.

Про це пише "Радіо Свобода".

Як зазначається, сьогоднішні справи в Євросоюзі не найкращі. Однак, ситуація може покращитись завдяки сусіднім країнам, що розвиваються, в тому числі й Україні.

"На тлі світової економіки, Євросоюз дещо відстає. Однак, він оточений країнами, де економічне відновлення значно більше. Це - і США, і нові зростаючі економіки. Там вихід із кризи потужніший, а саме завдяки цим сусідам, ситуація покращується і в Європі", - сказала з цього приводу експерт із брюссельського фінансового аналітичного центру Сильвіана Делькюв.

Видання зазначає, що, разом з тим, в економіці України теж справи йдуть не найкраще. І на думку європейських експертів, створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС одразу не поправить ситуації.

"Навіть більше, в короткій перспективі деякі українські компанії можуть не витримати конкуренції та збанкрутувати", - пише видання.

Однак, "мова йде про припинення існування залишків колишньої, ще радянської економічної системи, орієнтованої на відсталий ринок на сході Європи", - вважає старший економічний експерт Європейського центру політичних досліджень Жак Пелкманс.

На його думку ріст залежатиме від того, якими темпами українська влада викорінюватиме структурні проблеми як в економіці, так і в інших сферах.

На думку видання, прикладом переходу "від східно-орієнтованої на західно-орієнтовану економіку" є Польща, яка почала впровадження зони вільної торгівлі з ЄС ще на початку дев’яностих.

"Трансформація промисловості та ринку послуг тут тривала декілька років, щоб, зрештою, перетворитися на модерну та конкурентноздатну економіку", - пише видання.

Польський євродепутат, член парламентської комісії із міжнародних комерційних відносин Павел Залєвський вважає, що зі створенням ЗВТ з ЄС "розпочнеться процес створення спільного економічного простору від Лісабона до Луганська, який трансформує українську економіку".

"Це зробить більш модерними та конкурентними її галузі. Це дасть українському бізнесу можливість експортуватися до Європи", - вважає євродепутат і додає, що "дешева та висококваліфікована робоча сила - це одна з найконкурентніших переваг української сторони".

Залєвський наголошує, що Києву слід ще взяти до уваги той факт, що наразі ЄС веде переговори зі Сполученими Штатами щодо створення трансатлантичної ЗВТ.

Як зазначає видання, приєднання українців до європейського торговельного простору означатиме, що в перспективі Україна матиме доступ і до американського ринку.

"На той час, сподіваюсь, мова йтиме про єдину зону вільної торгівлі від Лос-Анжелеса до Луганська. Цю нагоду не варто упустити", - сказав з цього приводу Залєвський.

Як відомо, вчора, виступаючи у Нью-Йорку, президент Віктор Янукович заявив, що приєднання України до європейського ринку допоможе ЄС вийти з кризи.

Відомо, що Україна планує приєднатись до ЗВТ з ЄС, підписавши угоду в листопаді цього року.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:03

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.