"Газпром" виставить Україні новий штраф в 12 мільярдів?

Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає, що за підсумками 2013 року "Газпром" виставить Україні новий штраф за недобір газу за діючою угодою на суму в 12 мільярдів доларів.

Про це повідомляє видання "Українська енергетика".

"У нас другий рік підряд скорочують споживання газу, а за контрактом ми цього не можемо робити. Нам виставлять нові штрафні санкції, ось побачите. І будемо ми говорити вже про 12 мільярдів доларів", - заявив експерт.

За його прогнозом, Україна у черговий раз відмовиться платити штраф, "хоча не цього насправді домагаються в "Газпромі".

"Просто тепер Україна не зможе домагатися перегляду газових угод через суд, оскільки там обов'язково спливуть штрафи, які зобов'яжуть виплатити в судовому порядку", - вважає експерт.

Корольчук упевнений, що переглядати угоди треба було два-три роки тому, а зараз з цим питанням українська влада вже спізнилася.

Як відомо, перший штраф "Газпром" виставив Україні за недобір газу в 2012 році, оскільки Україна імпортувала 33 мільярди кубометрів російського газу, з яких на долю "Нафтогазу" припало тільки 24,9 мільярда (інший газ був закуплений компанією Ostchem Дмитра Фірташа).

В "Газпромі" вважають, що контракти Ostchem не торкаються зобов'язань "Нафтогазу", тому недобір в 16 мільярдів кубометрів оцінили в 7 мільярдів доларів.

Відомо, що за прогнозом уряду, в 2013 році об'єм закупівель газу компанією НАК "Нафтогаз" становитиме всього 18 мільярдів кубометрів.Коментарі

Додати коментар


Украинец

Корольчук,предательство и враг Украины ,его пора уже выдворить с Украины . Это ж надо так не любить Украину ,что постоянно все хулит.

ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:59

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.